Peugeot 5008 – dlouhodobý test s Emil Frey Select začíná

Díky dohodě se společností Emil Frey máme možnost podrobit dlouhodobému testu jednoho z posledních zástupců kategorie MPV, model Peugeot 5008. Jedním z posledních proto, že jeho nástupce, který je v prodeji od roku 2018, značka posunula do kategorie SUV.

Rok 2014 je rokem, kdy tento model prošel po 4 letech prodeje faceliftem. A je zároveň rokem, který má námi testovaný kus v rodném listu. Najeto má něco přes 105 000 kilometrů. Je vybaven naftovým motorem 1,6 litru s výkonem 84 kW, pohánějícím auto prostřednictvím automatické převodovky, která vyžaduje specifickou techniku jízdy. Tomu se jistě budeme podrobně věnovat při popisu zkušeností s jízdou. Lehký facelift  poznamenal hlavně příď vozu, kde se objevují dodnes známé prvky designu – světlomety s diodovým denním svícením.

Prostor by mohl být synonymem pro tento automobil. První dojmy ze sedadla řidiče, srovnatelného s křeslem, při pohledu přes obrovské, daleko dopředu sklopené čelní sklo, je naprostá vzdušnost a prostornost. Vůz je ve velmi dobrém stavu, jeho stáří napovídá pouze design ovládacích prvků. Na nich je vidět, jak obrovský kus automobilka udělala mezi lety 2014 a 2018. Vůz je stavěn jako sedmimístný, v našem případě je ale pod podlahou kufru místo dvou sklápěcích sedaček prostor pro další náklad. Bonusem je ale odnímatelné tažné zařízení.

Cílem našeho půlročního testu bude prověřit spolehlivost staršího vozu, srovnat jeho jízdní i užitné vlastnosti s nástupcem a případně ověřit poprodejní a servisní služby prodejce vozů a poskytovatele testovaného kusu z nabídky programu Emil Frey Select – společnosti Emil Frey ČR, s.r.o.

Galerie:

Peugeot 5008

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code