Peugeot představí na ženevském autosalonu 2019 dvě světové premiéry

Peugeot odhalí v Ženevě své novinky v oblasti elektrifikace. Veřejnosti se představí dva vozy ve světové premiéře: nový Peugeot 208 ve verzi se spalovacím i elektrickým motorem a koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je předobrazem řady výkonných, elektromotorem vybavených sériových vozů vyvinutých divizí Peugeot Sport.

Peugeot představí rovněž své nové benzínové plug-in hybridní motory u vozů Peugeot 3008, 508 fastback a 508 SW. Návštěvníci se budou rovněž moci setkat s hvězdou loňského pařížského autosalonu, koncepčním vozem e-Legend, ztělesněním vize 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti „by Peugeot“.

 

NOVÝ PEUGEOT 208 a PEUGEOT e-208

Peugeot v Ženevě představuje nový Peugeot 208, který navazuje na jeden z bestsellerů značky. Vzhledem k tomu, že přechod na nové zdroje energií neomezuje výběr tvaru karoserie či způsob využití vozu, je nový Peugeot 208 v nabídce ihned při uvedení na trh se třemi druhy motoru: 100% elektrickým, benzínovým a dieselovým.

Nový Peugeot 208 využívá mobilní připojení a nabízí funkce Mirror Screen a 3D on-line navigace TomTom® Traffic. Je rovněž mimořádně bezpečný. Disponuje podpůrnými prvky řízení nejnovější generace na nejvyšší úrovni svého segmentu, mimo jiné i novým systémem Drive Assist, který otevírá cestu k poloautonomnímu řízení.

Nový Peugeot e-208 je k dispozici již při uvedení nového modelu na trh. Elektrický motor má výkon 100 kW (136 k) a točivý moment 260 Nm (k dispozici od 0 km/hod).

Nový Peugeot 208 je zvenku velmi snadno rozpoznatelný díky:

masce chladiče ve stejné barvě, jakou má karoserie
dichronickému ztvárnění loga lva (postup, který mění barvu podle úhlu pohledu)
podpisu „e-208“ v zadní části a písmenu „e“ na zadních blatnících

 

KONCEPČNÍ VŮZ 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED: NEO-PERFORMANCE

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered je předobrazem řady výkonných sériových elektromobilů vyvinutých divizí Peugeot Sport.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered je odvozen z radikálního fastbacku Peugeot 508 Hybrid. Prošel specifickou designovou úpravou, je ještě radikálnější a sportovnější. Velká péče byla věnována aerodynamice s cílem dosáhnout optimální účinnosti a efektivního výkonu: přední nárazník je ostřejší, maska chladiče získala „plovoucí“ lamely, vůz má klapky na úrovni prahových lišt, stabilizační křidélka na úrovni zadních postranních okének a nový difuzor vzadu.

Tento koncept nabízí mimořádné výkony srovnatelné s vozem se spalovacím motorem o výkonu 400 k.  Má pohon 4×4, který zajišťuje benzínový motor PureTech 200 k a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 k vepředu a druhý 200 k vzadu.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered využívá výhody hybridního systému, který umožňuje dojezd ve 100% elektrickém režimu až 50 km (WLTP).

S ohledem na to, že Peugeot je jediným výrobcem automobilů, který nabízí globální mobilitu prostřednictvím dvou, tří a čtyřkolových dopravních prostředků, představuje na stánku rovněž novinky značek Peugeot Cycles a Peugeot Motocycles. Jedná se pochopitelně o produkty vybavené elektromotorem:

Peugeot Cycles vystavuje trekingové elektrokolo eT01 Belt Powertube s bezúdržbovým řetězovým převodem. Je vybaveno 100% elektrickým motorem a baterií zabudovanou v rámu a poskytuje plynulou akceleraci
Peugeot Motocycles představuje koncept E-Metropolis, elektroverzi vlajkové lodi značky, legendárního tříkolového skútru Peugeot Metropolis. Koncept E- Metropolis nabízí výkony na velmi vysoké úrovni, v souladu s ambicemi značky plnit v hlavních evropských městech roli reference. Elektromotor usazený na podvozku poskytuje maximální výkon přenášený na zadní kolo prostřednictvím ozubeného řemenu 36 kW. Maximální rychlost je 135 km/h a dojezd na jedno nabití až 200 km. E-Metropolis nabízí výjimečný zážitek z jízdy díky elektrickému motoru, s nímž je tříkolka lehčí. Hlavními přínosy budoucího skútru E-Metropolis jsou potěšení z jízdy, bezpečnost a výkon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code