Překousané kabely od kuny? Zbavte se problému jednou provždy

Kuna pod kapotou je zapeklitý problém, který prožil nejeden český řidič. Kuny na váš vůz mohou „útočit“ opakovaně. Tohle zvířátko je poněkud přemnožené, přesto všechno jí ale není možné nijak fyzicky ublížit.

Teoreticky by jí mohl odstřelit pouze myslivec, a to v době mezi listopadem a únorem.  Jinak ji během roku nikdo nesmí ani chytit a přemístit jinam. Situace je navíc složitá, jelikož:

  • Kuna je chráněná
  • Nesmí se zabít
  • Plašiče na kuny nejsou efektivní

Mimochodem za to, že vám kuna poškodí auto, nebo půdu (protože v případě, že se vám nastěhuje do domu kuna, je celá podlaha v podstatě zničená a je potřeba ji vyměnit…) nedostanete od státu žádné odškodnění. To se vztahuje pouze na případy, kdy by vám újmu způsobil bobr, vydra, los, medvěd, rys anebo vlk.

Odradit ji

Pokud se chcete kuny zbavit a mít od ní klid, musíme ji odradit od toho, aby vám do auta (popřípadě na půdu) vůbec vlezla.

Opravdu stoprocentním řešením je nechat přes noc kolem auta pobíhat kočku nebo psa. Tedy pokud můžete s autem zajet do zahrady a vaše zvíře se tak může volně v noci pohybovat okolo vozu.

Ochranný je také elektrický ohradník, který se používá pro odstrašení drůbeže. Nikomu neublíží a kuna jej nepřekoná. K tomu, aby fungoval, stačí jedna starší autobaterie a máte nad kunou vyhráno.

Babské rady

Na vyhánění kun se pak také používají nejrůznější zaručené babské rady. I ty by vám při ochraně automobilu, nebo jiného místa, kam kuny rády chodí, mohly pomoci.

 

zdroj: newmobility.news

 

Doporučuje se:

Zvířecí trus

– Ochočení jiné kuny

– Světlo (instalované na fotobuňku)

– Hlasité zvuky

– Naftalín

– Výrazný parfém

– Chlupy nebo lidské vlasy

– Psí moč

Ať tak či onak, boj s kunou je pořádně zdlouhavý a náročný. Na jeho konci se jí ale velmi pravděpodobně zbavíte. Chce to jen vytrvat a najít opravdu účinné řešení.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code