Prodeje aut v březnu překvapily svým nárůstem

Dodávky automobilů v prvním čtvrtletí ovlivnil celosvětový nedostatek vybraných polovodičových součástek. Jejich omezená dostupnost bude mít i nadále vliv na prodej ve druhém čtvrtletí. Přesto ale, jak oproti minulému měsíci, kdy se prodalo 14.687 aut, tak i oproti loňskému březnu s 13.685 prodeji, narostly letos v březnu výrazně prodeje osobních aut na 20.053 vozů.

Polepšily si přitom téměř všechny značky. Mezi vítěze pak patřil také Mercedes, který se s 2.300 prodanými auty a podílem 4,64% propracoval na 4 příčku za Škodu, Volkswagen a Hyundai, před Ford, Peugeot, Toyotu, Seat, Kia a Dacii na 10 místě.

Mercedes-Benz si přitom nevedl špatně ani na jiných trzích. Celosvětově dosáhl v prvním kvartále 2021 dvouciferného růstu, když prodal celkem 590.999 osobních automobilů (+22,3%). Za to vděčí zejména zájmu v Číně a USA a také silné poptávce po plug-in hybridních vozidlech a elektromobilech.

V Evropě byl každý čtvrtý vůz se značkou Mercedes-Benz a Smart elektrifikovaný (xEV). Celosvětově plug-in hybridy a elektromobily tvořily přibližně 10% celkového odbytu, přičemž z přibližně 59.000 těchto vozidel se prodalo více než 16.000 čistých elektromobilů.

V průběhu roku 2021 se pod značkou Mercedes-EQ představí ve světové premiéře další tři zcela nové modely: EQS, EQB a EQE. Tím bude nabídka společnosti Mercedes-Benz Cars rozšířena na celkem šest plně elektrických automobilů.

Již za týden, 15. dubna, bude představen nejvyšší model EQS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code