Renault Symbioz se začal prodávat. Na silnicích bude od září

Minulý měsíc jsme představili novinku ve výrobní řadě automobilky Renault. Model Symbioz, kompaktní model ze segmentu C, který se zařadil mezi větší model Austral a menší Captur nyní dostal jak české ceny, tak i datum svého startu na českém trhu.

Dodávaný bude se čtyřmi úrovněmi výbavy. Evolution (otevření objednávek později), Techno, Esprit Alpine a Iconic. Nabídka pohonných jednotek zahrnuje motor E-Tech full hybrid 145 a dvě mild-hybridní pohonné jednotky, které budou k dispozici v roce 2025.

Podle výrobce je tento model určen jak rodinám, tak firemním vozovým parkům, které hledají nízké celkové náklady na vlastnictví a provoz.

S délkou 4,41 m tento nový model doplňuje rodinu plně hybridních modelů E-Tech. Tu již tvoří Arkana (4,57 m) a Austral (4,51 m), spolu s elektrickými modely E-Tech s modely Mégane a Scénic.

Je vybaven multimediálním systémem OpenR Link s integrovanými službami Google a panoramatickou střechou Solarbay. Verze Iconic je vybavena 29 jízdními asistenty nejnovější generace.

Symbioz má ve své třídě nejlepší objem zavazadlového prostoru, a to až 624 litrů. Zavazadlový prostor je flexibilní díky posuvné zadní lavici v rozsahu 16 cm a rovné podlaze po sklopení zadní lavice.

Hmotnost vozu je necelých 1 500 kg. Dodávaný bude prozatím s hybridním motorem E-Tech full hybrid 145 se spotřebou paliva 4,7 l/100.

Renault Symbioz je objednávat možné již od 18. června . První vozy budou zákazníkům dodány začátkem září.

Základní cena začíná na 729 000 Kč za verzi Techno. Cena verze Esprit Alpine začíná na 779 000 Kč a nabídku uzavírá verze Iconic, která je k dispozici od 829 000.

Klienti mohou využít nabídku výkupního bonusu ve výši 30 000 Kč. Základní cena modelu po odečtení tohoto zvýhodnění začíná na 699 000 Kč.

Později v tomto roce bude nabídka doplněna o základní verzi Evolution E-Tech full hybrid 145. Po ní bude v roce 2025 následovat uvedení dvou mild-hybridních pohonných jednotek u kterých importér avizuje nižší cenu.

Úplný ceník je uveden v příloze.

Zdroj: Renault Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code