Tatra kolem světa 2 navštíví 5 kontinentů. Ještě máte šanci být u toho

Tatra kolem světa 2 je cestovatelský projekt Marka Havlíčka a Ing. Petra Holečka. Expedice by měla odstartovat v únoru 2020 z Prahy a předpokládaná délka je tři roky. Cestovatelé plánují s Tatrou najet na 270 000 km okolo celého světa. Rozsáhlá výprava navazuje na stejnojmenný projekt, který se uskutečnil před 30 lety a který vlivem politických událostí roku 1989 unikl pozornosti veřejnosti.

K tomuto projektu spustili hybatelé projektu crowdfundingovou kampaň na HitHitu. Jedním z největších lákadel crowdfundingové kampaně projektu je možnost stát se na týden až dva členem unikátní expedice a projet s ní kus Mongolska, Kyrgyzstánu či Jižní Ameriky. Devět dní před jejím koncem je vybráno již 95% plánované částky a batoh si může začít balit na dodružnou výpravu speciálně upraveným vozem Tatra 60 zájemců.

Výprava potrvá 3 roky a organizátoři během ní ujedou na 270 000 kilometrů po 69 zemích světa. Za finanční podporu pak mohou lidé získat různé odměny spjaté s chystaným projektem. Kromě pohledu z cest či sběratelského dřevěného modelu Tatry si tak lze zajistit účast na výpravě do vybraných destinací, mimo jiné do Tádžikistánu, Íránu či Mongolska.

Právě o přímou účast na expedici je mezi lidmi největší zájem. „Balíčky zajišťující účast na výpravě se prodávají nejrychleji. Přibližně v polovině kampaně jsme proto počet nabízených míst navýšili, rozhodli jsme se s sebou zájemce vzít také na cestu po Jižní Americe,“ řekl Petr Holeček, organizátor projektu. „Myslím, že lidi láká zejména vidina netradičního zážitku,“ doplnil kolegu cestovatel Marek Havlíček. K výpravě po vybraných zemích se mohou podporovatelé připojit za příspěvek ve výši od 30 do 60 tisíc korun.

Pro jednoho nejštědřejšího zájemce však organizátoři připravili i specialitu, a to účast na celé první etapě. „Zatím napjatě čekáme, zda se najde parťák, který se k nám připojí na celou první etapu. To znamená, že s námi během devíti měsíců procestuje Evropu a Asii, od Prahy až po Vladivostok,“ vysvětlil Havlíček. Tuto jedinečnou možnost zakladatelé projektu nabízí výměnou za příspěvek 600 002 korun.

Crowdfundingová kampaň na Hithitu poběží ještě 9 dní a zbývá v ní vybrat necelých 100 000 korun z celkové částky 2 222 222 korun.

Plán cesty

1. etapa (rozsah 9 měsíců, cca 70 000 km a 22 zemí)

Česká republika – Slovensko – Maďarsko – Slovinsko – Chorvatsko – Bosna a Hercegovina – Černá Hora – Albánie – Makedonie – Řecko – Bulharsko – Turecko – Gruzie – Arménie – Ázerbájdžán – Írán – Turkmenistán – Uzbekistán – Tádžikistán – Kyrgyzstán – Kazachstán – Mongolsko – Rusko

2. etapa (rozsah 5 měsíců, cca 40 000 km a 8 zemí)

Chile – Argentina – Paraguay – Brazílie – Bolívie – Peru – Ekvádor – Kolumbie

3. etapa (rozsah 8 měsíců, cca 80 000 km a 10 zemí)

Panama – Kostarika – Nikaragua – Honduras – Salvador – Guatemala – Belize – Mexiko – USA – Kanada

4. etapa (rozsah 9 měsíců, cca 80 000 km a 29 zemí)

JAR – Lesotho – Svazijsko – Namibie – Botswana – Zambie – Malawi – Tanzanie – Rwanda – Uganda – Demokratická republika Kongo – Republika Kongo – Gabon – Kamerun – Nigerie – Niger – Benin – Togo – Ghana – Burkina Faso – Mali – Mauretánie – Senegal – Gambie – Sierra Leone – Maroko – Španělsko – Francie – Německo – Česká republika

Odměny pro dárce

– líbezný ranní budíček (zvonění na mobil) v podobě nastartování osmiválce

– sběratelský dřevěný model původní expedice

– kalendář TKS 1987-90 s dosud nepublikovanými fotografiemi! (ti nejrychlejší jej získají s podpisem Stanislava Synka, jediného žijícího člena celé expedice TKS)

– účast na adrenalinové testovací jízdě na polygonu v Tatra truck

hardcore jízdu v terénu pro otrlé crossaře

více na tatrakolem.světa2.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code