Toyota C-HR druhé generace se bude vyrábět v Turecku

Toyota provozuje v Turecku svůj největší evropský závod. Jeho provoz ve městě Sakarya byl zahájen v roce 1994. Většina výroby směřuje na export přibližně do 150 zemí světa. Společnost je dále druhým největším exportérem v Turecku a jedním z největších výrobců v zemi. TMMT v roce 2022 vyrobila 220 tisíc vozidel, z toho 185 tisíc na vývoz. TMMT v současnosti zaměstnává cca 5500 pracovníků. V roce 2016 při zahájení výroby Toyoty C-HR hybrid vzrostla výrobní kapacita závodu na 280 tisíc vozidel ročně. V roce 2019 byla spuštěna výroba nové Toyoty Corolla v hybridním provedení. Dnes se zde na společné lince vyrábějí modely Corolla a Toyota C-HR.

Nová Toyota C-HR, nabízená v hybridním a plug-in hybridním provedení, bude zároveň prvním plug-in hybridním osobním vozem vyráběným v Turecku. TMMT se dále stane prvním evropským závodem automobilky Toyota vyrábějícím plug-in hybridní vozidla a prvním s linkou na výrobu baterií.

Sestava pohonů pro novou Toyotu C-HR, zahrnuje pouze elektrifikovaná ústrojí. Nová plug-in hybridní Toyota C-HR, vybavená bateriemi montovanými přímo v místě výroby vozu, tak vedle hybridního provedení zvýší různorodost technologií pohonu od Toyoty.

Kromě linky na výrobu vozidel bude závod TMMT disponovat i novou montážní linkou na baterie pro plug-in hybridní vozidla o roční kapacitě 75 tisíc kusů. Montáž baterií pro plug-in hybridy bude spuštěna v prosinci 2023, čímž vznikne přibližně 60 nových pracovních míst. Celkové investice do uvedeného projektu dosáhnou cca 317 milionů eur, a úhrnné investice do TMMT tak vzrostou přibližně na 2,3 mld. eur.

V rámci investic do nového modelu bude současně vylepšena a rozšířena stávající výrobní linka. To v budoucnosti  umožní naplnit požadavky na různorodost a pružnost výroby.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code