Toyota prodala v ČR od začátku roku již 9 655 vozů

Toyota letos od ledna do listopadu registrovala 9 655 vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 20 %. Prodeje nebyly ovlivněny ani zářijovým zavedením přísnějších emisních limitů a nový způsob měření emisí WLTP, kvůli kterému trh jako celek v podzimních měsících stagnoval. Toyota rostla v září o 27 % a v listopadu o 22 %.

Výborně se Toyotě dlouhodobě daří na trhu privátních zákazníků, kde jí díky růstu o 19 procent na 4 745 registrovaných aut patří čtvrté místo. Na nabitém trhu firemních flotil vykazuje značka stabilní růst od začátku roku o 20 procent na 4 896 vozů. Prémiová značka Lexus zaznamenala růst o 38 procent na 380 procent prodaných vozů.

Nejprodávanějším modelem za 11 měsíců letošního roku je Toyota Yaris (2 106), kterému patří 4. pozice ve třídě malých vozů. Následuje Auris (1 644) a Corolla (1 502) a crossover Toyota C-HR (1 485). Podíl prodaných hybridních vozů u Toyoty dosáhl 30 procent, u značky Lexus tvořil 90 procent celkového odbytu značky.

Toyota zaznamenala od začátku roku progres i v oblasti užitkových vozů, registrace modelu Toyota Proace vzrostly od začátku roku o 170 procent. V listopadu zaznamenal Proace dokonce meziroční nárůst o 300 procent.

V příštím roce se nabídka Toyoty dále rozroste a zatraktivní. Na evropský trh se vrací model Camry a přichází rovněž nová generace modelu RAV4. Na příští rok Toyota plánuje také novou generaci modelu Corolla, který nyní obsáhne provedení hatchback, sedan i kombi. Corolla bude také prvním modelem, u kterého Toyota poprvé představí i dvě varianty hybridního pohonu o objemu 1,8 nebo 2,0 litru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code