Volkswagen se snaží přilákat zájemce o ID.7 na výkon a dlouhý dojezd

Tentokrát se Volkswagen chlubí novinkou v rámci modelové řady ID.7, modelem ID.7 GTX v provedení sedan a kombi, označované v jazyce značky jako Tourer.

Nový model ID.7 GTX je společně s novou karosářsky prodlouženou verzí ID.7 Tourer GTX aktuálně nejvýkonnějším elektromobilem značky Volkswagen. Sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. ID.7 GTX přenáší hnací sílu na vozovku díky elektrickému pohonu všech kol, který zajišťují dva elektromotory, jeden na přední a druhý na zadní nápravě. U sportovního modelu byl podle metodiky WLTP naměřen dojezd na jedno nabití až 595 km. Při nabíjení sady akumulátorů modelu ID.7 GTX stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze využívat nabíjecí výkon až 200 kW. Výrobce uvádí, že za optimálních podmínek trvá nabití 86kWh baterie z 10 na 80 procent 26 minut.

Nové ID.7 GTX se vizuálně odlišuje přední a zadní partií v designu GTX. Tento sedan se navíc vyznačuje výrazně rozšířenou sériovou výbavou. Mezi vnější znaky patří nová 20“ kola „Skagen“ z lehké slitiny s leštěným povrchem a „světlomety IQ.LIGHT LED Matrix“ doplněné osvětlenými logy Volkswagen na přídi a zádi. Interiér je vybaven vyhřívanými sedadly s červeným kontrastním prošíváním a perforovaným nápisem GTX na opěradlech. Specifický design GTX má rovněž multifunkční volant s červeným prvkem uprostřed a červeným prošíváním. Interiér modelu ID.7 GTX má ambientní osvětlení s výběrem 30 barev světla.

Mezi další prvky sériové výbavy patří bezdrátová aplikace „App-Connect“ pro Apple CarPlay a Android Auto, head-up displej s rozšířenou realitou, hlasový asistent IDA s integrovaným chatbotem „ChatGPT“ (s umělou inteligencí), dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčkový přístupový systém „Keyless Access“ se zapínáním vozidla tlačítkem a alarm. Jednou z řady nejnovějších technologií, dodávaných na přání, je parkovací asistent „Park Assist Pro“, který umožňuje ovládat parkovací procesy při zajíždění na parkovací místo a vyjíždění z něj prostřednictvím chytrého telefonu.

ID.7 GTX Tourer je nejvýkonnější kombi značky Volkswagen. Stejně jako ID.7 GTX má i ID.7 GTX Tourer elektrický pohon všech kol o výkonu 250 kW. Nové kombi ID.7 GTX Tourer se od technicky identického sedanu GTX odlišuje v první řadě zadní partií. Zavazadlový prostor modelu ID.7 GTX Tourer pojme při plně obsazeném pětimístném interiéru až 605 litrů zavazadel (opěradla zadních sedadel jsou v poloze Cargo), zatímco u sedanu ID.7 GTX to je maximálně 532 litrů. GTX tak v obou karosářských verzích nabízí stejně velký objem zavazadlového prostoru jako ostatní verze modelové řady ID.7. To samé platí pro nejvyšší přípustné zatížení střechy 75 kg. Nové kombi ID.7 GTX Tourer zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Na jedno nabití  by toto kombi značky Volkswagen mělo podle metodiky WLTP ujet až 584 km.

ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S používá baterie 86 kWh místo 77 kWh. Model ID.7 byl doposud nabízen výhradně ve verzi „Pro“, vybavené ve všech případech sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh. Nové verze ID.7 Pro S jsou – stejně jako nové sportovní varianty ID.7 GTX – nyní sériově vybaveny akumulátorovou baterií s využitelnou kapacitou 86 kWh (celková kapacita: 91 kWh). Dojezd se tím prodloužil podle metodiky WLTP až na 690 km, u sedanu ID.7 Pro S dokonce až na 709 km. Obě karosářské varianty modelu ID.7 Pro S se tak svým dojezdem vyrovnají modelům poháněným spalovacími motory. Modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S s pohonem zadních kol poskytují nejvyšší výkon 210 kW (286 k). Výbavou odpovídají modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S verzím „Pro“.

V České republice byl právě zahájen předprodej s cenami od 1 845 900 Kč. Současně byl spuštěn také předprodej již v březnu představených modelů ID.7 Tourer GTX (od 1 865 900 Kč), ID.7 Pro S (od 1 578 900 Kč) a ID.7 Tourer Pro S (od 1 598 900 Kč). Čeští zákazníci mohou objednávat také akční model People s cenovým zvýhodněním více než 200 000 Kč.

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code