Volvo chystá nové MPV

Plně elektrické prémiové MPV Volvo EM90 má být vůz navržený tak, aby nesloužil pouze k přepravě, ale byl prostorem, kde najdete čas na spojení, přemýšlení nebo jen relaxaci.

.

Exteriér
Celkově vůz působí velmi hranatě a robusně. Zepředu je model zařaditelný mezi vozy Volvo podle světlometů s denním svícením ve tvaru Thorova kladiva.
Volvo EM90 Studio Stills
Poprvé se u značky objevuje svítící přední část včetně osvětleného loga. Kategorii MPV model nejen nese v označení, ale respektuje ji i svým vzhledem. Půdorys využívá maximálně, svislé linie karoserie jsou prakticky kolmé a dávají šanci plně využít obestavěný prostor.
Volvo EM90
EM90 je dodáván s 19- nebo 20palcovými aero koly, jejichž design má za úkol dosáhnout maximální aerodynamické účinnosti a tím pomáhat zlepšovat dojezd.
Volvo EM90 Studio Stills
Na zádi najdeme rozsvícený název značky design zadních světel, který opět působí hranatě, ale vychází z tradice svislých světlometů. EM90 je k dispozici ve čtyřech přírodních barvách karoserie.

.

Interiér
Uvnitř je EM90 navržen tak, aby byl obývacím pokojem na cestách. Ambicí je poskytnout maximální pohodlí, aby cestující mohli co nejlépe využít čas strávený v autě.
Volvo EM90 Concept World Stills
Řidič má k dispozici výpočetní výkon poskytovaný platformami Snapdragon® Cockpit od Qualcomm Technologies jako standard. Všichni uvnitř vozu mají tam, kde je k dispozici, připojení 5G.
Volvo EM90 Concept World Stills
Pokud jde o bezpečnostní prvky, EM90 je vybaven naší technologií bezpečného prostoru a navržen tak, aby pomáhal chránit každého ve voze a kolem něj. Široká sada pokročilých asistenčních systémů řidiče uvnitř EM90 je umožněna pokročilým výpočetním výkonem a všestrannou sadou senzorů s kamerami s vysokým rozlišením, kamerami s prostorovým zobrazením, radarem s milimetrovými vlnami a ultrazvukovými radary.
Volvo EM90
Další pohodlí přináší špičková zvuková izolace a technologie potlačení hluku ze silnice, zatímco dvoukomorové vzduchové odpružení a tiché pneumatiky dále zjemňují zážitek z jízdy pro každého cestujícího v EM90. Všechny tyto funkce spolupracují na minimalizaci hluku ze silnice, což znamená, že si můžete plně vychutnat optimální kvalitu zvuku z celkem 21 reproduktorů Bowers & Wilkins zabudovaných ve vaší soukromé koncertní síni na cestách.
Hlasový asistent interaktivním způsobem usnadňuje propojení s vozem. Je vizualizován v obnoveném avataru Volva, inspirovaném skandinávskou přírodou, uvnitř 15,4palcové obrazovky infotainmentu pro řidiče. Ve střeše je namontována dodatečná 15,6palcová obrazovka s vysokým rozlišením, která se dá sklopit, kdykoli budete chtít zábavu pro rodinu nebo podniknete obchodní video schůzku, a to i s kamerou, když je potřeba.
Volvo EM90

Střešní obrazovka je součástí multifunkční sady obrazovek a inteligentních povrchů, které umožňují různé scénáře v kabině. Jediným pohybem vypínače nebo příkazem hlasovému asistentovi můžete interiér EM90 snadno proměnit v divadlo, zasedací místnost nebo ložnici pro zadní sedadla. Obrazovky, sedadla, okna, klimatizace a osvětlení budou podle toho upraveny.

Volvo EM90 Studio Stills

Stejně jako u všech nových vozů Volvo se EM90 bude časem zlepšovat díky bezdrátovým aktualizacím softwaru. Digitální klíč a dálkové funkce prostřednictvím aplikace Volvo Cars umožňují snadný přístup a ovládání vozu.

Pohon
EM90, poháněný elektromotorem o výkonu 200 kW, dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy. Jako plně elektrický vůz poskytuje EM90 v rámci testovacího cyklu CLTC dojezd až 738 kilometrů. Vůz je dodáván s 116 kWh baterií a doba nabíjení z 10 na 80 procent se očekává pod 30 minut.
Volvo EM90 Concept World Stills
Stejně jako naše vlajková loď SUV EX90 je i EM90 vybavena veškerým hardwarem nezbytným pro obousměrné nabíjení. Tato funkce vám umožňuje používat baterii EM90 jako powerbanku pro nabíjení jiných elektromobilů a spotřebičů.

.

Volvo EM90 přichází jako první do Číny a nyní je k dispozici pro předobjednávky pro zákazníky v Číně.

.

Zdroj: Volvo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code