Značku MG konečně od léta koupíme i u nás

Původní britská automobilka MG, známá svými sportovními modely i kabriolety, je nyní součástí SAIC Group – největšího výrobce automobilů v Číně. Značka s 98letou historií, rozšiřuje své aktivity ve střední Evropě tak, aby dále posilovala svou pozici na evropském trhu. Vývojové centrum MG se v současnosti nachází ve Spojeném království a výrobní závody v Číně.

Oficiálním partnerem korporace SAIC pro uvedení značky MG v české a Slovenské se stala společnost holandská skupina Autobinck. Je to jedna z nejstarších automobilových společností na světě. AutoBinck je zároveň jedním z největších nizozemských investorů v ČR. V současnosti působí v 8 zemích Evropy – v Nizozemí, České republice, Slovensku, Belgii, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Slovinsku.

MG nabízí na evropských trzích několik modelů, které jsou k dispozici se spalovacími motory (ICE), plug-in hybridním pohonem (PHEV) i v čistě elektrických verzích (BEV) – například Marvel R (k dispozici pouze jako BEV), HS ( k dispozici jako ICE a PHEV) a ZS (k dispozici jako ICE a BEV). Českým a Slovenským zákazníkům MG budou dostupné všechny modely.

Otevření zastoupení MG v České republice a na Slovensku se očekává v červnu 2022.

 

Zdroj: M Motors CZ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code