Fanouškům Harley-Davidson začaly na Arkádách žně

Dnes začala v OC Arkády Pankrác v Praze výstava s názvem „Harley-Davidson, legenda přijíždí!“. Výstava bude po celý měsíc březen umístěna ve všech patrech centra. Představuje téměř čtyři desítky motocyklů značky Harley-Davidson, od nejstarších modelů z roku 1918 až po současné.

“Jsme rádi, že můžeme širokou veřejnost pozvat na výstavu motocyklů Harley-Davidson do Arkád Pankrác. Těší mě, že se podařilo dát dohromady sbírku modelů od roku 1918 až do letošního roku, sbírku, na které je jasně viditelný progres v průběhu celého století. Výstavu a vybrané modely jsme volili tak, aby si na své přišel každý, ať už milovník našich tradičních strojů, tak i moderních technologií, stejně jako elektrického pohonu, člověk, který je obdivovatelem motocyklů, ať už sám jezdí či nikoli a vedle toho i běžný návštěvník obchodního centra, pro kterého může být výstava zajímavým zpestřením a třeba i prvním setkáním s motocykly Harley-Davidson,” říká Jaroslav Vavřina, spoluorganizátor výstavy a spolumajitel pražského dealerství Harley-Davidson.

Mezi vystavenými nechybí například model z roku 1918, stejně jako první elektrický motocykl značky LiveWire, ale také městské elektrokolo, první adventure touring (terénní) motocykl Pan America, nebo i letošní model, nový Sportster S a mnoho dalšího.

Kromě již jmenovaných modelů jsou k vidění například motocykl Harley-Davidson F 1000 sidecar z roku 1918, AA 1928 a B 1928 z odpovídajícího roku, nebo také 750 VLC Army z roku 1942, ale i modely DuoGlide z roku 1958, Low Rider z roku 1988, stejně jako Heritage Softail Classic z roku 1993 i výroční Fat Boy vyrobený u příležitosti 100. výročí Harley-Davidson v roce 2003.

Chybět pochopitelně nebudou ani novější modely jakými jsou Street Rod 750 z roku 2020, první elektrický motocykl značky, LiveWire, ze stejného roku, první adventure touring Pan America z roku 2021 a první elektrokolo značky rovněž z roku 2021. Zastoupen bude i aktuální modelový rok, a to jak retro elektrokolem, tak především novým modelem řady Sportster, a to Sportsterem S.

“Ze spojení s ikonickou značkou Harley-Davidson máme opravdu radost a těší nás, že právě Arkády Pankrác mohou celý měsíc hostit tuto jedinečnou výstavu. Věříme, že samotné umístění i jednotlivé modely jsou zvoleny tak, aby zaujaly každého návštěvníka, aktivního jezdce, rodiny s dětmi, dospívající i ženy. Pro ně všechny jsme připravili i pestrý doprovodný program zahrnující zábavu a soutěže o hodnotné ceny,” říká Denisa Gálová, ředitelka obchodního centra Arkády Pankrác.

Doprovodný program pro každého…

Arkády Pankrác navíc ve spolupráci s Harley-Davidson Praha připravily na celý březen i pestrý doprovodný program plný zábavy, soutěží a odměn z portfolia obou partnerů.

Každý den probíhá takzvaný Harley Wheel, kdy si návštěvníci při útratě nad 500 Kč v jakékoliv prodejně mohou vytočit na kole motocyklu okamžitou výhru. Pořadatelé výstavy připravili rovněž speciální dny Harley Race, a to v termínu 14. – 27. března, kdy zájemci mohou usednout do závodního simulátoru MotoGP.

V něm bude umístěn motocykl Harley-Davidson Street Rod a jejich cílem bude zajet co nejpřesnější stopu trati, kterou jel závodník Lukáš Pešek. Tedy, co nejlépe pracovat s náklonem, brzdou a plynem. A 26. březen pak bude patřit Armwrestling Grand Prix, soutěži v páce o nejsilnějšího muže a ženu, zahrnující i exhibiční zápasy a ukázky technik pro veřejnost.

Zdroj: Harley-Davidson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code