Nejoblíbenějším vozem mezi firemními zákazníky je Toyota Corolla

V letošním roce se o cenu ve 12. ročníku ankety FleetAwards, kterou pořádá specializovaný magazín FLEET firemní automobily, ucházelo celkem 36 nominovaných modelů. V manažerské porotě, sestávající ze stovky manažerů stovky domácích firem a organizací, jsou jak zástupci vrcholového managementu, tak fleetoví manažeři, vedoucí nákupu, provozu a podobné pozice vztahující se jak ke strategickému, tak operativnímu řízení vozových parků.

Ocenění Fleetová novinka roku získal model Toyota Corolla. Porota u Corolly ocenila širokou nabídku karosářských verzí, celkové užitné vlastnosti i nabídku hned dvou hybridních pohonů. Corolla je celosvětově nejprodávanějším modelem značky, od uvedení v roce 1966 se pro něj rozhodlo už přes 45 milionů zákazníků. V Česku si letos od ledna do září Corollu pořídilo bezmála 1800 zákazníků.

„Hybridní pohon s autonomním dobíjením u Corolly redakce magazínu FLEET firemní automobily považuje za významný příspěvek k reálnému, nikoli pouze proklamovanému snižování spotřeby a emisí,“ uvedl šéfredaktor FLEET firemní automobily Richard Plos.

Toyota nabízí novou generaci Corolly od začátku letošního roku jako kompaktní hatchback, sedan i kombi. Vůz nově pro všechny karosářské varianty využívá jedinou podvozkovou architekturu a ve všech provedeních je k dispozici hybridní pohon, kombinující benzínový spalovací motor a elektromotor.

„Firemní zákazníci oceňují především spolehlivost a flexibilitu našich vozů, stejně jako jejich vysokou zůstatkovou hodnotu, nízké provozní náklady a ekologický aspekt,“ říká Michal Velička, fleetový manažer Toyoty v ČR.

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code