Citroen C5 Aircross rozšiřuje nabídku o plug-in hybrid

Citroen C5 Aircross Hybrid, který jsme pro vás již otestovali, byl ve své plug-in hybridní verzi ve světové premiéře představen na letošním bruselském autosalonu. SUV C5 Aircross nabízí díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy ® , sedadlům Advanced Comfort a 20 technologiím asistenčních systémů řízení velkou míru pohodlí a bezpečí. Rozšířením o hybridní verzi nyní přidává konkurenceschopné provozní náklady.

Post-production : Astuce Productions

SUV C5 Aircross Hybrid má dojezd v elektrickém režimu 55 km, emise CO2 32-33​​ g/km a spotřebu od 1,6 l/100 km v cyklu WLTP a představuje další krok přechodu značky Citroën na nové zdroje energií. Díky spojení benzínového motoru PureTech 180, elektrického motoru 80 kW a osmistupňové automatické převodovky ë-EAT8 poskytuje tento plug-in hybrid kumulovaný výkon 225 k a okamžitý točivý moment 320 Nm, přenášený pouze na přední nápravu.

Výhodou řešení je, že díky umístění baterií pod zadní sedadla nedošlo ke zmenšení svétlé výšky vozu a tím i horší průjezdnosti, ani ke zhoršení jízdních vlastností vzhledem k hmotnosti baterií. Dopadem tak je pouze zmenšení palivové nádrže o 10 litrů oproti nehybridnímu provedení.

Po vozu ë-Jumpy – 100% ëlectric, jehož objednávky byly zahájeny začátkem září, je tak SUV C5 Aircross Hybrid dalším zástupcem elektrifikovaných modelů Citroën, který je dostupný v České republice.

Post-production : Astuce Productions

V České republice se SUV C5 Aircross Hybrid nabízí ve 4 stupních výbavy – Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Ceny, uvedené v podrobném ceníku startují na 895 000 Kč a zahrnují i i prodlouženou značkovou záruku EssentialDrive na 5 let, nebo 60 000 najetých kilometrů. Při využití značkového financování Citroën Privilege dostane zákazník další zvýhodnění 20 000 Kč z akční ceny vozu. Pro prvních 30 vozů navíc značka Citroën připravila atraktivní operativní leasing, který je určen jak pro podnikatele, tak pro fyzické osoby. Vztahuje se na dvě konkrétně definované verze včetně výbavy a je možné jej nastavit na 12/18 i 24 měsíců při nájezdu maximálně 20 00 km/ročně. Například pro verzi Citroen C5 Aircross FEEL PACK HYBRID 225 e-EAT8 je nejnižší cena operativního leasingu bez služeb 9 990 Kč včetně DPH anebo 13 155 Kč vč. DPH se službami (servis, pneu…).

SUV C5 Aircross Hybrid se vyrábí ve Francii v továrně v Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory určených na evropské trhy.

Zdroj: C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code