Modelem ID7 vstupuje Volkswagen do vyšší střední třídy

Volkswagen představil nový model ID.7, první globální elektrický model značky pro vyšší střední třídu. ID.7 je cestovním sedanem, který nabízí kombinaci dojezdu až 700 kilometrů (WLTP)2, suverénního pohonu, velkorysého interiéru a prémiových technologií. Téměř pětimetrový model se vyznačuje také zdokonaleným, zákaznicky orientovaným konceptem ovládání a vysokou kvalitou. V Evropě a Číně bude ID.7 uvedeno na trh v letošním roce, v Severní Americe v roce 2024.

Exteriér

ID.7 má vnější délku téměř pět metrů a aerodynamicky tvarovanou karoserii. Klesající oblouk střechy ve stylu kupé přispívá k dosažení vynikajícího součinitele aerodynamického odporu vzduchu cca 0,23 v závislosti na výbavě.

Martin Meiners

Při slušné celkové délce a dlouhému rozvoru náprav ve spojení s krátkými převisy karoserie má pět cestujících v interiéru dostatek prostoru.

Interiér

ID.7 nabízí prvky výbavy na přání, které jsou obvykle k dispozici pouze ve vyšších třídách u prémiových konkurentů. Můžete tak mít i elektronicky ztmavitelnou panoramatickou střechu. Její „chytré sklo“ lze dotykovým ovládáním elektronicky zprůhlednit nebo zneprůhlednit. Stejně jako u mnoha dalších funkcí modelu ID.7 může i ovládání střechy probíhat prostřednictvím hovorových hlasových povelů – o jejich realizaci se postará nový hlasový asistent „IDA“.

Martin Meiners

Nově vyvinuta byla na přání dodávaná přední sedadla, která poprvé ve voze značky Volkswagen nabízejí adaptivní klimatizaci sedadel Climatronic – ta podle přání uživatelů zajišťuje chlazení, vyhřívání i vysoušení. V nabídce je rovněž masážní funkce oceněná pečetí kvality AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.).

Portfolio výbavy na přání završuje audiosystém Harman Kardon o výkonu 700 W, jehož 14 highendových reproduktorů včetně centrálního reproduktoru vpředu a subwooferu v zavazadlovém prostoru zaručuje v novém cestovním sedanu značky Volkswagen přesvědčivé zážitky z poslechu.

Nový koncept ovládání a zobrazování

ID.7 poprvé používá nový koncept ovládání a zobrazování, kdy Volkswagen zohlednil při jejich návrhu požadavky svých zákazníků. Součástí nového konceptu jsou především následující sériově dodávané prvky:

− displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou 38 centimetrů (15 palců)

− průhledový displej s rozšířenou realitou

− nové ovládání klimatizace a libovolně nastavitelná tlačítka pro oblíbené funkce integrovaná do první úrovně menu informačního a zábavního systému

− dotykové posuvníky se spodním osvětlením

Martin Meiners

Asistenční systémy

Asistenční systémy, jakým je „Travel Assist“ se sdílenými daty4, převezmou v případě potřeby řízení modelu ID.7 v příčném i podélném směru. Volkswagen vyvinul tuto asistenční funkci ve spolupráci se společností CARIAD, která se v rámci koncernu Volkswagen specializuje na software.

Martin Meiners

Od rychlosti jízdy 90 km/h na vícepruhových dálnicích může systém „Travel Assist“5 podporovat řidiče modelu ID.7 také asistovanou změnou jízdního pruhu. Řidič musí na celý proces dohlížet, ale asistenční funkce mu citelně usnadňuje řízení. To platí i pro parkování, které elektrický Volkswagen zvládá různými způsoby samočinně. Jedním z nich je zaparkování vozu pomocí paměťové funkce5 na vzdálenost až 50 metrů. Řidič přitom může sedět za volantem modelu ID.7 nebo na parkovací manévr dohlížet zvenku v aplikaci na chytrém telefonu6.

Pohon

ID.7 je prvním modelem se zcela novou generací pohonu. Jeho elektromotor o výkonu 210 kW/286 k je dosud nejvýkonnějším elektromotorem v modelech Volkswagen ID. Tato výkonová varianta bude pro ID.7 k dispozici nezávisle na zvolené velikosti akumulátorové baterie.

Martin Meiners

Nový pohon byl optimalizován především z hlediska spotřeby elektrické energie. V závislosti na velikosti sady akumulátorů bude možné podle předběžných údajů dosáhnout na jedno nabití dojezdu až 700 kilometrů2 podle metodiky WLTP a nabíjecích výkonů až cca 200 kW. ID.7 tak umožňuje cestování na dlouhé vzdálenosti, které ocení především řidiči s vysokými počty ujetých kilometrů a fleetoví zákazníci.

Deset nových modelů do roku 2026.

Nové ID.7 je jedním z deseti nových elektrických modelů, které Volkswagen uvede na trh do roku 2026. Již v letošním roce se začne prodávat nové ID.3, ID. Buzz s dlouhým rozvorem1 a sedan ID.7. V roce 2026 bude uvedeno elektrické kompaktní SUV1 a sériová verze studie ID. 2all1 za méně než 25 000 eur.

Podle aktuálních plánů je cílem automobilky zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů v Evropě na 80 procent a od roku 2033 v Evropě vyrábět pouze elektromobily.

Nové ID.7 pro evropské a severoamerické trhy se bude vyrábět v závodě Volkswagen Emden. Varianta modelu ID.7 pro Čínu bude mít zajištěnu lokální výrobu. Na trh vstoupí v Evropě a Číně na podzim 2023, Severní Amerika bude následovat v roce 2024.

—————————————————————————————————

1 Studie ve stavu blízkém sériově vyráběnému modelu. Vozidlo se zatím neprodává

2 V závislosti na velikosti akumulátorové baterie dosahuje předběžný údaj dojezdu podle metodiky WLTP až 700 kilometrů. Údaje dojezdu podle metodiky WLTP pro sériově vyráběné vozy se mohou lišit v závislosti na výbavě.

3 Výbava na přání

4 Travel Assist se sdílenými daty podporuje řidiče pouze v rámci systémových limitů. Řidič musí být kdykoli připraven převzít řízení a není zbaven své povinnosti odpovědného řízení vozidla. Proces lze kdykoli deaktivovat. Systém lze využívat až do nejvyšší rychlosti vozu. Pouze ve spojení s navigačním systémem. Pouze ve spojení s aktivní licencí We Connect. On-line funkce systému „Travel Assist se sdílenými daty“ lze využívat pouze na území pokrytém mobilní telefonní sítí a při patřičném nastavení pro ochranu soukromí. On-line funkce lze kdykoli deaktivovat v aplikaci We Connect ID. App. On-line funkce systému „Travel Assist“ jsou k dispozici v následujících zemích: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Německo, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Velká Británie a Severní Irsko, Irsko, Itálie, Chorvatsko, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Česká republika, Maďarsko, Kypr. K aktivaci on-line funkcí je nezbytné uživatelské konto Volkswagen ID a uživatel se musí přihlásit k portálu We Connect pomocí uživatelského jména a hesla. Dále je nutné uzavřít on-line samostatnou smlouvu o službách We Connect se společností Volkswagen AG. Po předání vozidla má zákazník 90denní lhůtu pro aktivaci on-line funkce „Travel Assist se sdílenými daty“. Po jejím uplynutí začíná počáteční doba používání on-line funkcí asistenčního systému „Travel Assist se sdílenými daty“. Používání on-line funkcí systému „Travel Assist se sdílenými daty“ umožňuje integrované připojení k internetu. S tím spojené náklady na přenos dat nese v Evropě společnost Volkswagen AG v rámci síťového pokrytí. Datová komunikace prostřednictvím internetu může mít za následek dodatečné náklady (např. roamingové poplatky), v závislosti na příslušném tarifu uživatele mobilních telefonních služeb, a to především při provozu v zahraničí. Nezbytným předpokladem pro poskytování služby je přenos určitých osobních dat, jako je poloha a adresa IP vozidla. Podrobnější informace o zpracování dat jsou k dispozici v prohlášení o ochraně dat používaných asistenčním systémem „Travel Assist se sdílenými daty“. Dostupnost služeb v individuálních paketech se může v jednotlivých zemích lišit. Služby jsou k dispozici po sjednané smluvní období a jejich obsah se může během smluvního období změnit, případně může dojít k jejich ukončení. Bližší informace jsou k dispozici na connect.volkswagen-we.com a u autorizovaných partnerů značky Volkswagen. Informace o obchodních podmínkách pro mobilní telekomunikační služby poskytují příslušní dodavatelé mobilních telekomunikačních služeb.

5<> V rámci systémových limitů: Řidič musí být kdykoli připraven zasáhnout a převzít od asistenčního systému řízení v plném rozsahu. Řidič není v žádném okamžiku zbaven odpovědnosti za bezpečné řízení vozidla.

6 Pro kompatibilní mobilní telefony 

 

Zdroj: Volkswagen, Porsche Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code