Citroen představí před začátkem prázdnin C4 i jako hatchback

Citroën uvádí, že historie modelu C4 začíná již v roce 1928. Součástí historie jsou i modely, které na něho navazují až do dnešních dní. Jsou jimi GS, evropské auto roku 1971, které letos slaví 50. výročí, Ami 6, Ami 8, GS / GSA, BX, ZX, Xsara, C4 a C4 Cactus.

.

Po řadě SUV s modely C3 Aircross a C5 Aircross, kterých se od uvedení na trh na konci roku 2017 prodalo 300 000, resp. 200 000 kusů, nyní doplňuje nabídku i v dalším oblíbeném segmentu, trhu s hatchbacky. Kompaktní hatchbacky hrají na evropském trhu velmi důležitou roli, v roce 2019 představovaly téměř 28 % tržeb v segmentu C.

Nový model je kompaktní hatchback  C4 nové generace s benzínovým nebo dieselovým motorem, případně jako elektromobil ë-C4, takže si zákazník může zvolit účinný a výkonný pohon, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám.

.

Hatchback  C4 je v provedení ë-C4 – 100% ëlectric pátým modelem Citroënu, navrženým s ohledem na legislativní tlak na snižování emisí, i v elektrické verzi. V tomto navazuje na SUV C5 Aircross Hybrid, Ami, ë-Jumpy a ë-SpaceTourer.

Základní rysy novinky kombinují některé principy SUV s dynamikou hatchbacku, takže vytváří nový, zajímavý styl. Jízdní komfort má zaručovat odpružení s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® a sedadly Advanced Comfort.

.

Výrobce slibuje i světovou premiéru inovace, zvyšující životní komfort na palubě a  uživatelský komfort, který dodávají výhody technologií a asistenčních systémů.

Model bude představen 30. června a na české prodejny se dostane od září.

Zdroj: C AUTOMOBIL IMPORT

Foto: Copyright William CROZES @ Continental Productions

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code