Citroen představí v Bruselu své první hybridní SUV

Na 98. ročníku bruselském autosalonu se od 10. do 19. ledna 2020 představí spoustu novinek. Mezi nimi bude i světová premiéra hybridního modelu C5 Aircross, jehož test jsme v benzínovém a naftovém provedení nedávno zveřejnili. Jde o první ze 6 modelů s elektromotorem nebo v plug-in hybridní verzi, které Citroen v letošním roce představí. Verzi čistého hybridu „bez zásuvky“, výrobce bohužel neavizuje.

SUV C5 Aircross v elektrorežimu nabídne teoretický dojezd 50 km, naštěstí disponuje kromě elektrického motoru 80 kW také benzínovým motorem PureTech 180 a osmistupňovou automatickou převodovkou, takže bude použitelný i pro řidiče, kteří automobil používají i jinak, než jen k cestě do práce nebo na nákupy. Vůz se vyrábí ve Francii v závodě Rennes – La Janais vedle verzí se spalovacími motory, jichž se prodalo již více než 100 000 kusů. První dodávky se uskuteční na konci prvního pololetí roku 2020. Plug-in hybridní verze SUV C5 Aircross, která se právě dostává na trh, je prvním plug-in hybridním modelem Citroën v rámci jeho Core Model Strategy, která znamená, že do výrobní řady každý rok přibude nový vůz v elektroverzi. Výsledkem bude 100% elektrifikovaná řada do roku 2025.

Post-production : Astuce Productions

.

Kromě C5 Aircross zde bude představen i AmiOneConcept, dvojmístný elektromobil. Výrobce jej prezentuje jako nositele odvážného designu, nabízejícího mimořádně snadnou obsluhou a vysokou míru praktičnosti. Bude dostupný bez řidičského průkazu a vhodný pro všechny typy využití včetně půjčování.

Post-production : Astuce Productions

.

Další novinkou bude i Space Tourer, koncept moderní dodávky s internetovým připojením včetně podpory rozšířené mobility díky jízdnímu kolu „RiderTheCitroënist by Martone“.

.

V roce 2018 značka Citroen dosáhla v Evropě rekordních prodejů za posledních 7 let, a to díky výsledku svých posledních modelů, jimiž jsou C3 s více než 730 000 prodanými kusy, SUV C3 Aircross s více než 260 000 prodanými kusy, Berlingo a jeho 180 000 prodaných vozů a SUV C5 Aircross s více než 100 000 prodanými kusy v Evropě za méně než rok.

 

Zdroj: C AUTOMOBIL IMPORT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code