Hyundai zahájil výrobu nejmenšího modelu pro sportovce

Model i10 N Line je čtvrtým modelem značky Hyundai, který bude nabízen s dynamickým stupněm výbavy N Line. Modely N Line, inspirované vysokovýkonnými vozy Hyundai N, jsou odlišeny sportovními prvky vnějšího a vnitřního designu.

.

V případě zcela nového modelu i10 N Line se však zdaleka nejedná pouze o vzhled, protože pod jeho kapotou je uložen exkluzivní motor 1.0 Turbo GDi o výkonu 100 k. Kromě toho je k dispozici také motor 1.2 MPi s výkonem 84 k.
„Nejvýkonnějším motorem v modelové řadě i10 ukazujeme, že stupeň výbavy N Line není jen otázkou nového vzhledu, ale přináší také výjimečnou dynamiku,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt. „Přidáním těchto sportovních prvků k velmi bezpečnému a spolehlivému městskému vozu zvyšujeme jeho přitažlivost pro ještě širší okruh zákazníků.“

Zcela nový i10 N Line kombinuje dynamický design zcela nového modelu i10 se sportovním charakterem
stupně výbavy N Line. Jeho vnější design nabízí kontrast mezi oblými plochami a ostrými liniemi. Nově navržené nárazníky a maska chladiče mu propůjčují dynamický vzhled inspirovaný vysokovýkonnými modely Hyundai.

Sportovnější atmosféru uvnitř vozu vytvářejí prvky, jakými jsou charakteristický volant a řadicí páka s logem N, červené rámečky výdechů ventilační soustavy a kovové pedály. Konstrukci završuje exkluzivní tříválcový motor 1,0 litru Turbo GDi, který poskytuje nejvyšší výkon 100 k a maximální točivý moment 172 Nm.

Výrobu novinky zahájila společnost Hyundai Motor ve výrobním závodě Hyundai Assan Otomotiv Sanayi v tureckém İzmitu. Závod byl slavnostně otevřen již v roce 1997 a je nejstarším závodem Hyundai mimo území Koreje. Téměř 2500 zaměstnanců v něm vyrábí až 230 000 vozů ročně. Výrobní závod v Izmitu má vlastní lisovnu, karosárnu a lakovnu, na které navazují haly se čtyřmi samostatnými hlavními montážními linkami. V roce 2019 oslavila společnost Hyundai Motor výrobu již dvoumiliontého vozu ve svém tureckém závodě. Zcela nový i10 N Line je na montážní lince vyráběn společně se zcela novým modelem i10. Výroba zcela nového modelu i20 bude spuštěna v dalším průběhu letošního roku.

Model i10 N Line bude v Evropě nabízen od léta 2020, v České republice jej bude možné objednat od července.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code