Dacia dnes startuje s novým modelem Spring Extreme Electric 65

První elektromobil v nabídce značky Dacia již našima rukama ve standardním týdenním testu prošel. Dnešním dnem zahajuje Dacia příjem objednávek nové verze Spring Extreme Electric 65, lišící se nabídkou dalšího barevného odstínu a novými doplňky.Velmi podstatnou změnou je i výkonnější pohonná jednotka.

Verzi představí Dacia na bruselském autosalonu, probíhajícím od 14. do 22. ledna.

Zcela nový výbavový stupeň Extreme modelu Spring je nyní k dispozici ve zcela nové břidlicově modré barvě a s řadou exkluzivních designových prvků:

Exteriér:
– Měděně lakované prvky na střešních lištách, krytech zrcátek, středech kol, logu Dacia na dveřích
zavazadlového prostoru a pod světlomety vpředu

– Polep s topografickým vzorem na předních a zadních dveřích, odkaz na charakteristický šnorchl mezi dveřmi
a předními blatníky

– Chrániče dveřních prahů s topografickým vzorem

Interiér:
– Přední gumové rohože s topografickým vzorem

– Měděně lakované prvky na výplních předních dveří, okolí výdechů klimatizace, okolí displeje

– Měděné prošívání sedadel

– Znak Dacia Link na předních sedadlech

Tento stupeň výbavy nakonec doplní další tři modely značky (Sandero Stepway, Duster a Jogger).

Spring Extreme Spring ve výbavě Extreme nahrazuje výbavu Expression, kterou si vybralo více než 8 z 10 soukromých zákazníků.

S uvedením výbavového stupně Spring Extreme představuje Dacia také novou motorizaci ELECTRIC 65 (65 k/48 kW). Tento nový motor, který je k dispozici pouze pro Spring Extreme, v kombinaci s novým reduktorem, který snižuje otáčky motoru a přenáší točivý moment na kola, zajišťuje lepší zrychlení a akceleraci pro všestrannější využití

S motorizací ELECTRIC 65 má Spring Extreme dojezd 220 km ve smíšeném cyklu WLTP (a 305 km v městském cyklu WLTP). Motor ELECTRIC 45 (45 k/33 kW) zůstává spojen s užitkovou verzí Spring Cargo.


Spring, který byl uveden na trh pro širokou veřejnost na jaře 2021, zpřístupnil elektromobilitu co největšímu počtu lidí.
Od jeho uvedení na trh bylo objednáno více než 100 000 kusů, z nichž tři čtvrtiny připadají na soukromé zákazníky.

Spring je dimenzován pro potřeby městských zákazníků:
denně ujedete 31 km průměrnou rychlostí 26 km/h.

v 75 % případů se Spring nabíjí doma v průměru 3,5 hodiny.

Od podzimu 2022 je v několika zemích tento model k dispozici i v užitkové verzi Spring Cargo. Ta umožňuje profesionálům, řemeslníkům a doručovatelům neomezený přístup do center měst, ať už jde o doručování tzv.« na poslední míli », nebo obecněji o přepravu nákladů.

Za necelé dva roky se díky zákazníkům stal Spring nejprodávanějším elekromobilem ve Francii, přičemž od uvedení na trh bylo zaznamenáno více než 100 000 objednávek. V roce 2022 by měl Spring obsadit jednu z nejvyšších příček nejprodávanějších elektromobilů pro soukromé zákazníky.

Spring, často původně pořízen jako druhé auto do domácnosti, se stal hlavním dopravním prostředkem na všední dny pro 90 % domácností s alespoň dvěma automobily.

Ceník modelu Spring Extreme včetně cen pro český trh bude zveřejněn dnes, 16. ledna 2023. První vozy budou dodány v létě tohoto roku.

Zdroj: Dacia, Renault Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code