Citroen C5 Aircross dostal kosmetický facelift a nové ceny

Faceliftovaný SUV C5 Aircross od jeho předchůdce poznáte podle světlometů. Ty přední nabízí po trochu nový tvar denního svícení, zadní pak dostaly plastičtější vzhled a hranatější tvary světelných ploch. Změnu představují i nová 18″ kola s diamantovým výbrusem a výraznější nabídka možností individualizace.

Podle informací výrobce nabídnou uvnitř více pohodlí nová sedadla Citroën Advanced Comfort® s možností vyhřívání a masážních funkcí.  Charakter prostoru umocňuje nový design 10″ dotykového displeje a středové konzoly.

SUV C5 Aircross je k dispozici v šesti stupních výbavy – Live Pack, Feel, Feel Pack, C-Series, Shine a  Shine Pack. Již první výbava má ve standardu množství bezpečnostních prvků jako tempomat a omezovač rychlosti, systém rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost, Coffee Break Alert, varování před srážkou při nebezpečném snížení odstupu vozidel, Active Safety Brake či aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu.

Pohodlí vozu zajistí odpružení Citroën Advanced Comfort® díky tlumičům pérování s progresivními hydraulickými dorazy®, manuální klimatizace, elektrické ovládání předních a zadních oken, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, nebo centrální zamykání s dálkovým ovládáním.

Volba pohonu je mezi třemi typy motorů: benzínový a naftový s výkonem 130 koní. Vybrat u obou je možné mezi osmistupňovou automatickou a šestistupňovou manuální převodovkou. Třetí možností je plug-in hybridní pohon s výkonem 225 koní, který nabízí dojezd v elektrickém režimu 56 km.

Nový model je v České republice již k objednání, ceník je zde. Se spalovacím motorem stojí od 610 000 Kč, plug-in hybridní verze začíná na částce 920 000 Kč.

 

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code