Desátý sraz Prague Harley Days a Burgerfestu navštívilo 30 000 lidí

Desátý ročník, 30 000 návštěvníků za 3 dny, 4 000 motorek. To jsou nové rekordy, kterých dosáhl letošní sraz milovníků kultovních motorek.

Tradiční sobotní spanilé jízdy se zúčastnilo přesně 800 motocyklů, pro které bylo přichystáno překvapení na Václavském náměstí v podobě seskoku parašutistů. A v aviatickém duchu se neslo i oficiální zahájení Prague Harley Days. V jeho závěru nad Výstavištěm v nízké letové hladině přeletěl historický Beech C45H Expeditor z roku 1942, navíc, v kokpitu i se šťastným výhercem. Víkend ve znamení Harley-Davidson, zvuku motorů, naleštěných strojů, adrenalinu, hudby, zábavy pro celou rodinu, dobrého jídla a pití, dokonalého počasí a jedinečné atmosféry stál po všech stránkách za to!

10. ročník Prague Harley Days, navíc v podobě, jaké se nám ho podařilo udělat, je splněný sen! Už samotný předprodej vstupenek trochu naznačoval, že by se ta desítka mohla vydařit. Musím ale říct, že samotná akce, od rekordní návštěvnosti, ve kterou jsme si při prvním ročníku ani netroufli doufat, přes celkový průběh, atmosféru i první ohlasy lidí, předčila naše očekávání. Velký dík všem, kteří dorazili a užili si mejdan s námi. A zvlášť těm, co jsou s námi celých těch 10 let. Díky, že nám dokazujete, že naše práce má smysl a že i přes mnohdy nemalé překážky, se kterými jsme se museli poprat, má cenu tlačit event dál a dál. Teď si dáme trochu oraz a vrhneme se na přípravy 11. ročníku, ať se na stejném místě sejdeme zase za rok, první zářijový víkend 2023. Jsem rád, že do té naší druhé desítky vstupujeme jako event evropského významu a světového formátu. Takže ještě jednou velký dík všem,” říká organizátor Jaroslav Vavřina.

Bez tradiční spanilé jízdy by Prague Harley Days nemohly existovat. Letos se jí účastnilo 800 motocyklů a jezdci nejen od nás, ale i z Německa, Polska, Velké Británie, Rakouska, Ukrajiny, Itálie, Francie, Kypru, USA, Mexika. Návštěvníci si užili i jízdy na motocyklech Harley-Davidson aktuální modelové řady. Ty pro ně byly nachystány po celé 3 dny.

Otestovat ale mohli i pravé americké káry od partnera Tucar nebo si v adrenalinové zóně vychutnat ukázky z freestyle motokrosu. Petr “Pilník” Pilát zde společně s Bricem Izzo nebo Zdeňkem Fuskem předvedl něco ze svého umění.

A když adrenalin, tak nemohl chybět ani 13násobný dakarský jezdec David Pabiška. Předvedl exhibici na motocyklu Harley-Davidson Pan America, jehož je dokonce i ambasadorem.

K vidění byla ale i výstava motocyklů, motocyklové přestavby v rámci soutěže Custom Bike Show. Dále koncerty, například rockové zpěvačky Sabiny Křovákové, nebo revivaly slavných kapel jako je Metallica či Motörhead.

Rodiny s dětmi si užily zábavu a odpočinek ve family zóně, teenageři mohli pro změnu obdivovat POST-APO CONVOY nebo si zařádit na kolech a koloběžkách na pumptracku.

Připomeňme, že Prague Harley Days byly již po třetí spojený s Burgerfestem. Ten letos slavil svůj 11. ročník. Opět zde nebyla nouze o burgery všech druhů, včetně vegetariánských. Nechyběly ale ani jiné grilované, většinou americké speciality, sladkosti a pochopitelně dobré pití. Kulinární workshopy nabídly show top šéfkuchařů od nás i ze zahraničí, soutěže o hodnotné ceny nebo doslova pikantní pojídací masakr.

Připomínku uplynulých ročníků najdete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code