DS3 Crossback bude od března k dispozici i jako elektromobil

DS 3 Crossback je model, který prémiová značka DS skupiny PSA uvedla na trh v roce 2018. Nyní na český trh přichází model Crossback E-Tense jako první prémiový 100% elektromobil segmentu B-SUV na trhu. Je postaven na „multi-energy“ platformě, která je vhodná pro různé druhy pohonů a zachovává tak budoucnost modelu i značky jako výrobce vozů s klasickým pohonem. Tato konfigurace představuje novou kapitolu v automobilovém odvětví, kdy nahrazuje elektromobily na nevhodných platformách, kde baterie zabírají místo v kabině nebo v zavazadlovém prostoru, současně je zcela jiná než u výhradně elektrických vozů se základním vybavením a spartánským komfortem.

.

.

Dojezd 320 kilometrů podle normy WLTP (430 km podle metodiky NEDC) umožňuje využití regenerativního brzdění a použití tepelného čerpadla. Přispívá k němu rovněž účinné řešení vytápění a udržování baterie na optimální provozní teplotě, a to i za chladného počasí.

DS 3 Crossback E-Tense s motorem 100 kW / 260 Nm a baterií 50 kWh se přes domácí Wall box nabije na 100 % za 5 hodin a na rychlém terminálu 100 kW na 80 % za 30 minut. Tepelná regulace cirkulací kapaliny spojená s chladicím okruhem kabiny umožňuje rychlé dobíjení, optimalizovaný dojezd a vyšší životnost baterie. Baterie má záruku 8 let nebo 160 000 km se zbývající kapacitou 70 %.

Dobíjení je možné třemi způsoby:

  • přes klasickou domácí zásuvku (trvá více jak 24 hod do úplného dobití; pro běžných 50 km denního nájezdu se nabije za 5 hodin) nebo pro úplné nabití během 16 hodin přes zesílenou zásuvku pomocí kabelu,který je dodáván společně s vozem;
  • přes Wall Box: úplné nabití za 5 hodin 15 minut v případě třífázového proudu (11 kW) nebo za 8 hodin v případě jednofázového proudu (7,4 kW); kabel je taktéž součástí výbavy vozu
  • přes veřejnou rychlodobíjecí stanici: regulace teploty baterie umožňuje použít nabíječky 100 kW a dosáhnout dobití na 80 % během 30 minut.

DS 3 Crossback E-TENSE nabízí tři režimy řízení:

  • eko: pro optimalizaci dojezdu,
  • normal: pro optimální komfort při každodenním používání,
  • sport: prioritou je zážitek z jízdy, maximální výkon a točivý moment (zrychlení z 0 na 100 km/h za 9 s).

K dispozici jsou rovněž dva režimy brzdění prostřednictvím voliče jízdních režimů s příslušným typem regenerace baterie (rekuperace energie):

  • mírný, pro pocity blížící se používání vozu se spalovacím motorem;
  • vyšší, prostřednictvím voliče v poloze Brake.

DS 3 Crossback E-Tense ve verzi interiéru Oéra nabízí interiér v kůži Nappa Art se sedadly z pěny s vysokou hustotou. Prvotřídní akustické provedení zajišťuje výjimečný komfort a zvukovou izolaci. Dalším přínosem je mnoho nových prvků výbavy pro autonomní řízení 2. úrovně DS Drive Assist, světlomety DS Matrix LED Vision nové generace nebo výsuvné kliky dveří, které se díky hands-free přístupu a startování Proximityvysunou, jakmile se držitel klíče přiblíží k vozu.

DS 3 Crossback E-Tense nabízí matně chromovanou masku chladiče DS Wings, šedočernou mřížku sání, podpis E-Tense a také specifický zadní nárazník. V nabídce jsou exkluzivní 18″ hliníková kola Kyoto a nový odstín karoserie CristalPearl.

Díky svým rozměrům pět plnohodnotných míst, délka vozu je 412 cm, objem zavazadlového prostoru zůstává 350 l a patří tak mezi nejlepší ve své třídě. Prostor v kabině i objem zavazadlového prostoru jsou stejné jako u verze se spalovacím motorem. Baterie o objemu 220 l jsou umístěny pod podlahou vozu.

 

V České republice se bude prodávat od března 2020 za 995 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo za 1 075 000 Kč ve verzi Grand Chic.

Zdroj: P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code