Ford Explorer mění pohon, kategorii a design. Pro případné zájemce se bude vyrábět v Evropě

Ford Explorer není na našem trhu neznámý. Prošel i naším redakčním testem. Nyní značka představila novou generaci, ovšem pohon bude obstarávat elektromotor. Crossover střední třídy nabízí pět míst k sezení ve dvou řadách sedadel.

Elektrický Explorer byl zkonstruován v Německu. Je prvním elektromobilem, který Ford vyrábí ve svém novém centru výroby elektromobilů v německém Kolíně nad Rýnem.

K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move,online infotainment s akustikou přizpůsobenou interiéru, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie.

Informační systém SYNC Move je vybaven pohyblivou 15palcovou obrazovkou, která se může podle potřeby řidiče plynule posouvat nahoru a dolů a skrývá úložný prostor na cenné věci. Přihrádka pro dva velké chytré telefony je standardně dodávána s bezdrátovou nabíječkou a systém SYNC Move poskytuje bezdrátovou kompatibilitu s Android Auto i Apple CarPlay.

V pětimístné konfiguraci nabízí objem zavazadlového prostoru přibližně 470 litrů. Do 17litrové konzoly mezi řidičem a spolujezdcem se vejde 15palcový notebook. Ukládání a přepravu menších i větších předmětů usnadňuje také skrytá schránka a bezdotykové ovládání pátých dveří.

S designem exteriéru ladí interiér s kvalitními materiály a moderními prvky, jako jsou výrazně tvarovaná sportovní sedadla. Na 80% se teoreticky nabije z 10% za 25 minut. Explorer může řidiči naplánovat nejvhodnější zastávky na nabíjení podél trasy. Nabíjení doma lze načasovat tak, aby se využila levnější elektřina, pokud je k dispozici, a aby při ranním odjezdu měla baterie i kabina optimální teplotu.

Explorer bude dostupný s pohonem zadní nápravy nebo ve verzi s pohonem všech kol. Standardně dodávaná výbava zahrnuje vyhřívání předních sedadel a volantu, masážní sedadlo řidiče a dvouzónovou klimatizaci. Ke standardně dodávanému bezklíčovému odemykání lze na přání doplnit bezdotykové ovládání pátých dveří. S ním mohou majitelé otevřít zavazadlový prostor mávnutím nohou pod zadním nárazníkem.

V sadě asistenčních systémů se poprvé v evropské nabídce značky Ford objevuje asistent změny jízdního pruhu,který umožňuje plynulou a bezpečnou změnu jízdního pruhu pouhým zapnutím ukazatele směru, a asistent bezpečného vystupování, který před otevřením dveří v rušných centrech měst varuje před blížícími se cyklisty.

Expediční model

Aby Ford demonstroval možnosti Exploreru, navázal spolupráci s cestovatelkou Lexie Alfordovou a naplánoval s ní expedici. Alfordová, milionům lidí známá také jako Lexie Limitless, je nejmladším člověkem, který navštívil všechny země světa. Její cesta kolem světa začne ještě letos a je inspirovaná výpravou cestovatelské rekordmanky Alohy Wanderwell ve Fordu Model T, kterou před 100 lety sponzoroval Ford.

Počínaje 21.3. si mohou zákazníci ze svého počítače nebo mobilního zařízení vyzkoušet virtuální testovací jízdy elektrickým Explorerem v různých prostředích.

Nový Explorer bude k dispozici ve dvou výbavových variantách, Explorer a Explorer Premium. Příjem objednávek zahájí Ford během letošního roku, základní cena bude podle předběžných předpokladů nižší než 45 000 eur (v přepočtu přibližně 1,1 mil. Kč).

Rezervace budou na oficiálních stránkách Fordu v jednotlivých evropských zemích otevřeny brzy po zveřejnění této tiskové zprávy.

Zdroj: Ford Czech Republic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code