Na Ženevském autosalonu se představilo mnoho novinek

Jednotlivé značky představují své novinky, které odhalují při příležitosti konání jenoho z nejznámnějších autoalonů na světě.

V tomto případě se podíváme na to, čím chce svou nabídku rozšířit značka, která postupně vychází ze stínu a svými modely díky jejich poměru ceny a výkonu již zaujala stálé místo na našich silnicích.

Duster

Dacia představuje nový Duster, ikonické SUV značky, byl poprvé uveden na trh v roce 2010 a poprvé modernizován v roce 2017. Duster je skutečně úspěšným vozem, kterého se vyrobilo více než 2,2 milionu kusů.


3. generace modelu Duster představí svůj robustnější design a také novou nabídku motorů: LPG ECO G100, HYBRID 140 a mild-hybridní 48V TCe 130, který je k dispozici s převodovkami 4×2 a 4×4.

Spring

Nový model Spring má zcela nový design exteriéru i interiéru. Je jediným elektromobilem v Evropě, který váží méně než tunu. Jeho kompaktnost mu však nebrání v tom, aby nabízel nejlepší nosnost ve svém segmentu a řadu chytrých funkcí.


Dostal novou přizpůsobitelnou digitální přístrojovou desku (7″ obrazovka) a 10″ centrální multimediální obrazovku.
Nový Spring mohou pohánět dva motory. Slabší motor o výkonu 45 k je nabízen ve výbavových stupních Essential a Expression. Těm, kterým nestačí pohon o výkonu 45 k, je k dispozici motor 65 k ve výbavových stupních Expression a Extreme.

Sandrider

V Ženevě bude Dacia vystavovat prototyp, který se bude prostřednictvím týmu Dacia Sandriders účastnit Rallye Dakar
a mistrovství světa v rallye od roku 2025.


Rallye Dakar, která je – stejně jako pro ostatní výrobce- plnohodnotnou technologickou laboratoří. Design vozu Sandrider je upravován díky zpětné vazbě od posádek. Zajímavostí je, že Sandrider bude používat syntetické palivo vyráběné společností Aramco.

 

Zdroj: Dacia, Renault Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code