Ford Explorer Plug-in Hybrid na vrcholu bezpečnosti

Ford získal pro svůj model Explorer Plug-in Hybrid od nezávislé organizace Euro NCAP maximální hodnocení pět hvězdiček. Jde o první elektrifikovaný model značky Ford, který získal pět hvězdiček podle kritérií přísnější metodiky, zavedené v loňském roce. Vysoké skóre získal mimo jiné i díky vynikajícím parametrům ochrany dospělých i dětí.

Sedmimístné SUV je poháněno kombinací zážehového motoru Ford 3.0 V6 EcoBoost a elektromotoru. Pyšní se výkonem 336 kW (457 k) a točivým momentem 825 Nm. Na elektřinu ujede až 48 km.

Ochranu posádky nového Fordu Explorer Plug-in Hybrid zajišťují mimo jiné díly z ultravysokopevné oceli, vyráběné patentovanou metodou, zabudované do rámu čelního skla a střechy vozu, které svou výdrží překonává i nosná lana slavného mostu přes záliv Golden Gate v San Francisku. Pomáhá i soustava senzorů, umístěných na přední i zadní části vozu.

Na pětihvězdičkovém hodnocení bezpečnosti mají podíl rovněž vyspělé asistenční technologie jako předkolizní asistent s detekcí chodců a cyklistů, inteligentní omezovač rychlosti nebo systém udržování v jízdním pruhu.

Evropskou premiéru slaví v novém Fordu Explorer Plug-in Hybrid brzdový asistent při couvání. Prostřednictvím radaru a ultrazvukových senzorů dokáže rozpoznat překážky, které jsou vyšší než 28 cm a širší než 7,5 cm, a v rozsahu rychlostí 1,5 až 12 km/h začne automaticky brzdit, pokud je to nutné k odvrácení srážky. Brzdový asistent poté podrží vůz na místě po dobu 1,5 s, aby měl řidič před pokračováním manévru dostatek času na vyhodnocení situace.

Nový Ford Explorer Plug-in Hybrid se vyznačuje mimořádně prostorným a komfortním interiérem. Vévodí mu na výšku orientovaná středová obrazovka o úhlopříčce 10,1 palce a digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 12,3 palce.

Vůz lze objednávat ve dvou bohatě vybavených provedeních: jako sportovně stylizovaný Explorer ST-Line a jako luxusní Explorer Platinum.

 

Zdroj: Ford Czech Republic

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code