Ford mění v průběhu transformace svého prezidenta

Společnost Ford Motor Company oznámila, že Jim Hackett, který řídí její transformaci od roku 2017, plánuje ze společnosti odejít. S účinností od 1. října byl novým prezidentem a generálním ředitelem jmenován Jim Farley, který se zároveň stane členem představenstva.

Hackett (65) a Farley (58) budou v následujících dvou měsících úzce spolupracovat na hladkém a bezproblémovém předání funkcí.

Jim Hackett and Jim Farley

Pod Hackettovým vedením se Ford agresivně pustil do nové éry inteligentních automobilů a ještě více se zaměřil na přání a potřeby zákazníků. Současně zlepšil kondici svého klíčového byznysu – restrukturalizoval aktivity, zatraktivnil produktové portfolio a snížil byrokracii. Hackett, který u Fordu zůstane do března 2021 v roli speciálního poradce, řekl, že nyní je ten správný čas předat otěže Farleymu.

James D. Farley, Jr.

Farley nastoupil k Fordu v roce 2007 jako globální ředitel marketingu a prodeje. Později postupně řídil značku Lincoln, Ford South America, Ford of Europe a nakonec všechny globální trhy. V dubnu 2019 se ujal vedení týmu nových obchodních příležitostí, technologií a strategií. V této roli odpovídal za softwarové platformy, konektivitu, umělou inteligenci, automatizaci či nové druhy pohonu. Letos v únoru byl jmenován vrchním provozním ředitelem. Farley, zkušený automobilový manažer s hlubokými globálními zkušenostmi a úspěšnou profesní historií, s Hackettem po uplynulé tři roky spolupracoval na vývoji a realizaci transformačního plánu Creating Tomorrow Together (Budoucnost tvoříme společně).

.

„Jim Farley spojuje vrozený cit pro automobily a zákazníky s vynikajícími instinkty pro budoucnost a nové technologie, které mění náš obor. Jeho vášeň pro skvělá auta a intenzivní orientace na výsledky jsou dobře známé, a viděl jsem také, jak se z něj stává transformační lídr s odhodláním a předvídavostí, jež pomohou Fordu do budoucna prosperovat. Jsem Jimu Hackettovi velmi vděčný za vše, co udělal pro modernizaci Fordu, i za to, jak nás připravil na budoucnost. Začíná se zhmotňovat naše nová produktová vize, reprezentovaná modely Mustang Mach-E, F-150 a Bronco. Máme přesvědčivé plány pro oblast elektrických a autonomních vozů, stejně jako plnou palubní konektivitu. A stáváme se daleko pohotovějšími, což se ukázalo, když jsme po propuknutí pandemie rychle zmobilizovali síly na výrobu zdravotnického vybavení“, řekl Bill Ford, výkonný předseda představenstva Ford Motor Company.

Zdroj: Ford Czech Republic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code