Ford slaví 30 let v ČR a bilancuje

Letos je to třicet let od okamžiku, kdy Ford vstoupil na český trh prostřednictvím oficiálního zastoupení. Za 30 let prodal Ford v České republice více než 360 000 vozidel. Ford se mnohokrát stal nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů – v letech 2007 až 2011 dokonce pětkrát za sebou! Zároveň je Ford za celých 30 let nejúspěšnějším prodejcem lehkých užitkových vozidel v ČR.

Ve čtvrtém desetiletí má značka produktové portfolio, které pokrývá mnoho karoserií a typů pohonu od mild-hybridu v kompaktním SUV Puma, přes hybridní a plug-in hybridní motorizace například ve Fordu Kuga, až po čistě elektrické modely Mustang Mach-E či užitkový E-Transit. Americké dědictví značky udržují modely Mustang a Bronco, nebo speciality jako Ranger Raptor, pick-up zkonstruovaný ke sportovní jízdě mimo zpevněné komunikace. Ą k tomu široká paleta užitkových modelů se širokým rozsahem karosářských variant, nosností a pohonů včetně elektrifikovaných.

V roce 2024 bude Ford nabízet hned devět plně elektrických modelů. Jedná se o již prodávaný Mustang Mach-E, nový sportovní crossover, elektrickou Pumu a také elektrické verze všech řad rodiny Transit. To jsou modely E-Transit Courier, E-Transit Custom, E-Tourneo Custom, E-Tourneo Courier a velký E-Transit.

Nejaktuálnější elektrickou novinkou je nový Explorer, elektromobil kategorie SUV, bude mít oficiální českou premiéru na listopadovém veletrhu E-Salon. Plně elektrický Explorer byl zkonstruován v Německu, kde se bude také vyrábět. K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move, online infotainment s prémiovým audiosystémem, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie.

První vozy budou zákazníkům dodány v létě 2024.

Zdroj: Ford Motor Company

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code