Hyundai investuje do vývoje navigačních systémů s holografickým zobrazováním rozšířené reality

Společnost Hyundai Motor Company uskutečnila novou strategickou investici do švýcarsko-ruského technologického start-upu WayRay AG s cílem urychlit vývoj navigačního systému s holografickým zobrazováním rozšířené reality pro budoucí vozidla. Nová technologie by se mohla objevit ve výbavě sériově vyráběných vozidel již v roce 2020.

 

Systém holografického zobrazování s rozšířenou realitou vylepší zážitky z cestování automobilem, využití technologie rozšířené reality nad rámec navigačního systému a urychlí příchod nové generace síťově propojených vozidel.

WayRay má pozoruhodné know-how ve vývoji hardwaru i softwaru pro systémy holografického zobrazování s rozšířenou realitou. Spolupráce pomůže vytvořit zcela nový ekosystém, který využije technologii rozšířené reality pro vylepšování nejen navigačních systémů, ale také k vytvoření platformy s rozšířenou realitou pro chytrá města a chytrou mobilitu, která poskytne inovativní zážitky.

Holografická řešení s rozšířenou realitou vytvářejí skutečnou rozšířenou realitu, v níž jsou virtuální objekty dokonale integrovány do prostředí uživatele. V porovnání s konvenčními průhledovými displeji dostupnými na trhu technologie společnosti WayRay používá menší projekční systém, který poskytuje jasnější obraz a který lze namontovat do téměř jakéhokoli vozidla.
Neobyčejně široká promítací zóna umožňuje zobrazovat více virtuálních objektů v komfortní vzdálenosti pro oči řidiče. Systém nemá žádné omezení z hlediska rozměrů zobrazení a dokáže promítat dokonce i zobrazení v celé ploše čelního okna. Technologii lze použít i pro boční okna vozidla, což umožní nabízet cestujícím různé informační a zábavní služby. V současnosti neexistuje jiná technologie, která by se vyznačovala takovými parametry.

Existuje nekonečné množství možností pro využití této technologie v automobilech. Informace o dopravě lze promítat čelním oknem na vozovku, aby nebyla rozptylována pozornost řidičů, což zvýší bezpečnost silničního provozu. Systém může poskytovat vylepšené navigační pokyny v závislosti na rychlosti jízdy, včetně informací v reálném čase o přechodech pro chodce, chodcích, silnicích a výstražných dopravních značkách.
V budoucnosti bude tato technologie moci zobrazovat řidičům další informace o okolí, a to v kombinaci s technologií autonomní jízdy ve vozidlech intenzivně síťově propojených se silnicí a okolními vozidly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code