Peugeot přijíždí na Pařížský autosalon 2018 se třemi světovými premiérami

V Paříži začíná další ročník autosalonu. Zlé jazyky sice tvrdí, že půjde o ročník poslední, ale to necháme na jiných a podíváme se, s čím na něj přichází značka Peugeot. Ta přijíždí tento rok do Paříže se třemi světovými premiérami. Vedle nového modelu Peugeot 508 SW se veřejnost poprvé seznámí se 100 % elektrickým a autonomním koncepčním vozem Peugeot e-Legend, jenž je ztělesněním představy Peugeotu o budoucnosti. Představí rovněž nové motorizace Plug-in Hybrid.

Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená v téměř 160 zemích světa, v roce 2017 stouply celosvětové prodeje jejích vozů o 10,4 % na 2 119 845 kusů. Výrobu automobilů značka zahájila v roce 1889 a v roce 2018 své úspěchy obohatila o další vítězství vozu 3008DKR Maxi na Dakarské rallye.

NOVÝ PEUGEOT 508 SW

Peugeot odhaluje verzi SW vozu Peugeot 508 jen několik dní po zahájení prodeje fastbacku. Nový Peugeot 508 SW čerpá inspiraci ze světa vozů označovaných jako „shooting brakes“. Podařilo se mu snoubit atletickou eleganci a praktičnost z hlediska prostornosti, objemu a přístupu do zavazadlového prostoru. Vynikající nápravový systém modelu nový Peugeot 508 SW, který je pro značku typický, zajišťuje jak vynikající stabilitu, tak dokonalou kontrolu nad pohyby karoserie. Vůz je vybaven kabinou Peugeot i-Cockpit® nejnovější generace. Jeho koncepce je zaměřená na efektivitu, bezpečnost a ten nejlepší komfort a současně je příslibem intenzivních pocitů z jízdy.

Peugeot e-Legend

Nejnovější koncepční vůz má podobu nádherného ikonického vozidla. Koncept, který naznačuje, jaká bude podle značky budoucnost automobilového odvětví, má realistické rozměry (délka 465 cm) .
Koncepční vůz Peugeot e-Legend je představou značky o podobě vozů zítřka – nabízí samočinné řízení, konektivitu, široké možnosti personalizace a 100 % elektrický pohon.
Styl nově pojímá hlavní znaky vozu Peugeot 504 Coupé. Kabina je zaoblená směrem k zadní nápravě a překvapí velkými prosklenými díly. Podpis předních světlometů a zadních světel je vytvářen třemi drápy, jež jsou pro značku Peugeot typické. K dispozici jsou čtyři režimy řízení, dva autonomní a dva manuální, z nichž si může řidič kdykoli vybrat.

Cestující ocení akustickou výbavu od značky Focal® a digitální displej, zakřivený směrem k cestujícím, na kterém si mohou pouštět filmy, mediální obsah nebo dle zvoleného režimu řízení sledovat silnici.
Materiály v interiéru jsou teplé a příjemné, kombinující samet a dřevo, a vyvažují tak chladný ráz digitálních přístrojů.

Nové motorizace Peugeot PLUG-IN HYBRID

Peugeot v Paříži představuje své nové benzínové motorizace Plug-in Hybrid. Tato nová nabídka doplňuje stávající motory používané u vozů Peugeot 3008, Peugeot 508 a 508 SW. Motor Hybrid doplní na podzim roku 2019 nabídku agregátů modelu Peugeot 508 a motor Hybrid4 (pohon všech čtyř kol) nabídku u modelu Peugeot 3008.
Nové režimy řízení oživí potěšení a pocity z jízdy díky efektu 100% elektrického režimu ZEV, účinnosti režimu 4×4 (Hybrid4), výkonu režimu Sport nebo univerzálnosti režimu Hybrid.
Možnost volby pohonu dvou nebo čtyř kol, výkonu 225 nebo 300 koní. verze karoserie: fastback, SW nebo SUV či volby mezi čtyřmi režimy jízdy.

Divize Peugeot Sport představí vůz Peugeot 208 WRX Sébastiena Loeba. Inženýři divize Peugeot Sport intenzivně pracovali na vývoji nové verze vozu Peugeot 208 WRX pro mistrovství světa FIA v rallycrossu 2018. Nové vývojové prvky nejnovější generace vozu PEUGEOT 208 WRX o výkonu 560 k mají dopomoci k zajištění jeho větší výkonnosti a lepší ovladatelnosti. Je nejen rychlejší a lehčí, ale také se snáz řídí, poskytuje lepší odezvu a má větší točivý moment.
Milovníci motoristického sportu se mohou 5. října na stánku setkat se všemi třemi piloty týmu Peugeot Total.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code