Hyundai obdržel tři prestižní ocenění IDEA 2018 za design

Středně velké SUV Hyundai Santa Fe, SUV s palivovými články Hyundai NEXO a malé SUV Hyundai KONA obdržely stříbrná ocenění v soutěži IDEA 2018 v kategorii „automobily a doprava“.

Prestižní ocenění, udělované americkým sdružením průmyslového designu IDSA (Industrial Design Society of America), je jedním ze tří nejrenomovanějších ocenění za design na světě, společně s oceněními „iF Design Award“ a „Red Dot Design Award“. Porota soutěže vybírá vítěze ve 20 kategoriích, včetně
automobilů a dopravy, spotřebitelských technologií a designu služeb, a to na základě kritérií, jakými jsou inovace v oblasti designu, uživatelské zkušenosti a společenská odpovědnost.

Tři stříbrná ocenění IDEA za design, získaná společností Hyundai Motor, jsou nejprestižnějším globálním oceněním za design v historii značky Hyundai v kategorii „automobily a doprava“. Model Elantra obdržel v roce 2016 bronzové ocenění.

Středně velké SUV Hyundai Santa Fe, jehož čtvrtá generace byla představena v únoru, vyniká širokou a robustní karoserií, charakteristickou kaskádovitou maskou chladiče Hyundai a designem s duálně uspořádanými světlomety. Dynamický vnější design umocňují světla LED pro denní svícení,
umístěná nad světlomety LED.

Zcela nový model KONA přejímá ve svém expresivním a působivém designu novou identitu rodiny modelů společnosti Hyundai Motor. Futuristické pojetí s duálně uspořádanými světlomety a robustními nárazníky vytváří suverénní, progresivní vzhled s elegantní a výraznou siluetou. Model KONA obdržel v letošním roce ocenění ve všech třech globálních designérských soutěžích.

NEXO, nová generace vozidla s palivovými články, má futuristický design, který dává najevo technickou vyspělost tohoto modelu. Vizuální dojem umocňují vytříbené stylistické detaily, jako je horizontální linie spojující štíhlé světlomety na krajích přídě nebo zakrytý stěrač zadního okna, který podtrhuje čistou image
vozu. Model NEXO si za svůj vynikající design již vysloužil prestižní ocenění Red Dot Design Award.

Kromě toho byla za vynikající design oceněna, a to již druhým rokem v řadě, luxusní značka Genesis společnosti Hyundai Motor. Sedan střední třídy G70 byl vybrán jako finalista soutěže IDEA. Loni se stejného uznání dočkal model G80 Sports.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code