Hyundai IONIQ 6 sbírá ocenění

Hyundai IONIQ 6 je vůz, který svým vzhledem dokáže rozpoutat emoce. Jeho linie jdou téměř proti všemu,co značka u svých ostatních modelů dosud prezentovala. Přesto, nebo možná právě proto, zaujala hodnotitele několika světových soutěží.

Zařazen byl mezi tři finalisty ve třech kategoriích ankety World Car Awards 2023 a také postoupil do finálového kola v boji o tituly Světový vůz roku 2023 (World Car of the Year 2023), Světový elektromobil roku 2023 (World Electric Vehicle of the Year 2023) a Světový automobilový design roku 2023 (World Car Design of the Year 2023).

V uplynulých několika měsících již model získal řadu prestižních ocenění, například „Sedan roku“ v anketě GQ Car Awards 2023 nebo titul „Nový vůz roku“ od portálu Le Guide de l’auto. Od nezávislé organizace Euro NCAP navíc obdržel nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti a v kategorii „Velký rodinný vůz“ byl vyhodnocen jako „Nejlepší ve své třídě“.

V každoročně pořádané anketě World Car Awards rozhoduje o výsledcích mezinárodní porota složená ze 100 porotců z 32 zemí. Porotci rozdělují své hlasy mezi nominované automobily na základě svých poznatků z testovacích jízd.

Zda se ambice modelu na získání ceny naplní, se dozvíme na slavnostním vyhlášení výsledků ankety, které proběhne živě  dne 5. dubna 2023 v rámci mezinárodního autosalonu v New Yorku (NYAS 2023).

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code