Hyundai představilo v Los Angeles nové kompaktní SUV s vyjímatelnými bateriemi

Společnost Hyundai Motor zveřejnila video a fotografie jako upoutávku na sedmý koncepční vůz designérského centra Hyundai – Vision T – SUV s externě nabíjitelným hybridním pohonem, které mělo dnes premiéru na autosalonu AutoMobility LA 2019.

Model ztělesňuje aktuální designérský styl společnost Hyundai Motor Company. Vision T, studie hybridního SUV, je zásadní koncepční vizí inovativního, ekologického, kompaktního SUV s funkčním, dynamickým designem

Základem  stylistického konceptu je motivace dynamikou, prezentovaná pojmy „parametrická iluze“ a „nadpřirozená konektivita“.

Zvláštní dojem dodávají vozu skryté svítilny, odvozené ze studie LeFil Rouge a modernizovaného modelu Grandeur.

Originálním prvkem jsou lamely masky chladiče, které ve vyšších rychlostech aktivně ovlivňují aerodynamiku i vzhled vozu. Maska chladiče je u stojícího vozidla uzavřená a neměnná.

Jakmile se vůz rozjede, jednotlivé lamely chladiče se začnou pohybovat ve stanoveném sledu. Tím vzniká dojem dynamického pohybu. Toto řešení má i významné funkční přínosy, protože dochází k usměrňování proudícího vzduchu k poháněcímu ústrojí, čímž je optimalizována aerodynamika a hospodárnost.

Zdroj: Hyundai Motor Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code