Hyundai získal další ceny za design

Automobily značky Hyundai, z nichž některé modely jsou vyráběny i u nás na Moravě, se po počátečních pokusech uplatnit asijské vnímání krásy přiblížily svým designem natolik vkusu evropského zákazníka, že v posledních několika letech pravidelně bodují v odborných soutěžích. Jednou z takových soutěží je i iF Design Award, ve které letos zvítězily krátce po svém uvedení na trh modely Hyundai Kona a Hyundai i30 Fastback.

Lifestylové SUV a elegantní kupé se splývavou zádí ztělesňují nový designérský styl značky, který hned dvakrát přesvědčil třiašedesátičlennou mezinárodní odbornou porotu. Renomované designérské ocenění získaly oba modely Hyundai v kategorii „produktový design – automobily“. Po modelu i20, sportovním sedanu Genesis, kompaktním SUV Tucson a modelové řadě i30 obdržela značka Hyundai toto prestižní ocenění již popáté v řadě.

Zatímco Hyundai Kona přináší svým lifestylovým charakterem nové impulzy do segmentu SUV, zaujímá elegantní i30 Fastback okamžitě vrcholné postavení v kompaktní třídě a jako pětidveřové kupé rozšiřuje modelovou řadu Hyundai i30 o novou, stylově orientovanou variantu. Nižší kaskádovitá maska chladiče u kupé vůz v porovnání s pětidveřovým hatchbackem i30 vizuálně rozšiřuje a společně s markantní zádí umocňuje dynamicky sportovní dojem.

Oba modely Hyundai se prosadily v silné konkurenci. Porotci je k ocenění vybrali z 6400 přihlášených produktů z 54 zemí. Slavnostní předání ocenění se uskuteční 9. března 2018 v Mnichově.

Ocenění iF DESIGN AWARD uděluje jednou ročně nejstarší nezávislá designérská instituce na světě iF International Forum Design GmbH v Hannoveru. Již 65 let je iF DESIGN AWARD globálně uznávanou značkou, oceňující a propagující design nejvyšší úrovně. Na mezinárodní scéně se etablovala jako symbol vynikajících výkonů v oblasti designu a patří mezi nejdůležitější designérská ocenění na světě.

Zdroj: Hyundai.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code