Koncept Toyoty zajímavě přetvořil již tak výstřední C-HR

Toyota CH-R je na trhu již pár let. První studie Toyota C-HR concept byla představena v říjnu 2014 na mezinárodním autosalonu v Paříži. A po zhruba dvou letech se tento koncept proměnil v sériový model C-HR. Ten se ani za poměrně dlouho dobu se neokoukal, přesto nyní představila značka koncept C-HR prologue, který ještě dále rozvíjí originální tvary.

Zajímavý ze všech úhlů pohledu

Siluetou připomíná spíše kupé, ale s větším vnitřním prostorem. Jeho karoserie je hladká, a přitom výrazně tvarovaná a přináší vzhled, který je zároveň futuristický a typický právě pro Toyotu C-HR.

Designeři popisují příď vozu jako motiv žraloka kladivouna, vytvořený pomocí propojených tvarů a výrazného světelného podpisu. Otvory v masce se zmenšily, zatímco štíhlejší světlomety kladou důraz na high-tech identitu vozu. Podobný motiv spletených tvarů pokračuje napříč celou ostře řezanou, rotující a protínající se karoserií, kde můžeme pozorovat dva propletené tvary akcentující vnější podobu vozu.

Toyota C-HR prologue kombinuje tři barevné odstíny, dávající vyniknout tvarovým zvláštnostem.  Odstín síry doplňuje kovově stříbrná a klasická uhlově černá.

Hybrid a plug-in hybrid

Nová Toyota C-HR je navržena jako plug-in hybrid  s bateriemi montovanými v Evropě a také jako čistý hybrid. To vytvoří možnost lepšího výběru pro uživatele podle jejich přístupu k elektrickému pohonu a možnostem nabíjení.

Japonský vůz s evropským designem

Současnou Toyotu C-HR navrhovalo evropské návrhářské a vývojové centrum Toyota ED v jižní Francii. To navrhovalo i nový koncept Toyota C-HR prologue.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE-CZECH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code