Maserati je další značkou, která bude vyrábět auta na baterky

Maserati je další značkou, která zavádí pod tlakem legislativy, nutící výrobce z důvodu údajného vlivu emisí CO2 na údajnou klimatickou změnu, do výroby modelů s hybridním, nebo plně elektrickým pohonem, majících údajně nižší emise, než klasické spalovací motory.

Po oznámení o testování nových plně elektrických pohonných jednotek určených pro budoucí modely nyní společnost Maserati zveřejňuje své plány na vývoj a výrobu elektrifikované řady vozů s trojzubcem ve znaku.

Program výroby elektrifikovaných vozů Maserati byl zahájen letos a prvním vyrobeným hybridním vozem bude model Maserati Ghibli.

Závod Mirafiori se stává světovým centrem značky, specializujícím se na elektrifikaci a na mobilitu budoucnosti a rozsáhlá část jeho kapacity se bude věnovat výrobě nových elektrifikovaných vozů. Do přípravy výroby nových vozů Maserati GranTurismo a GranCabrio, která zde začne v roce 2021, investovala značka 800 milionů eur. Tyto modely budou prvními vozy se 100% elektrickým pohonem. Ikonických vozů poslední generace GranTurismo a GranCabrio se v letech 2007 až 2019 prodalo celkem 40 000.

Modena je už více než 80 let pro společnost Maserati místem, kde sídlí její vedení, vyrábí a testují se zde její vozy. Zůstává i střediskem značky Maserati a bude se zde vyrábět i nový supersport. Vozy této značky vyznačující se výjimečným luxusem, elegancí, stylem, výkonem a kvalitou, se vyrábí a prodávají ve více než 70 zemích. Je také sídlem  inovační laboratoře, která je střediskem technologického výzkumu, vývoje a designu značky. Představuje místo, kde se navrhují všechny současné i budoucí modely Maserati.

V roce 2020 bude v Modeně vyráběn supersportovní vůz nabitý technologiemi. V modenském závodě v současnosti probíhají zásadní úpravy výrobní linky, díky kterým bude možné vyrábět zde i elektrickou verzi nových supersportovních vozů.

V závodě v Cassinu se bude dle plánů vyrábět nový sportovně užitkový vůz Maserati segmentu D. Ten má být průkopníkem zavádění nových technologií u značky. Do vybudování nové výrobní linky zde společnost investuje přibližně 800 milionů eur a linka by se měla otevřít na konci prvního čtvrtletí roku 2020.

Očekává se, že první testovací vozy před zahájením sériové výroby sjedou z výrobní linky do roku 2021.

Zdroj: Scuderia Praha, Maserati

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code