Mitsubishi modernizuje svůj vlajkový pick-up Triton

Mitsubishi je značka, známá svými soutěžními vozy a modely do terénu. Nejprodávanějším modelem je pickup Triton, na našem trhu prodávaný jako L200, který již prošel naším testem.

Nyní značka představila XRT Concept XRT – koncept zbrusu nového pickupu Triton, jehož uvedení na trh je naplánováno na rok 2023. Koncept XRT byl představen na 44. mezinárodním autosalonu v Bangkoku, který se koná od 21. března do 2. dubna 2023.

Koncept nového Tritonu, Mitsubishi XRT Concept, se vyznačuje dynamickou přední maskou a robustní kapotou, která pokračuje do strany s výrazným horizontálním stylingem. Koncept XRT je vybaven rozšířenými předními a zadními blatníky a speciálními terénními koly a pneumatikami pro jízdu v blátě v terénu. Karoserie má unikátní maskovací design inspirovaný lávovými kameny plnými energie a boky zdobí grafika značky Ralliart s 10 paralelními liniemi.

Na Asia Cross Country Rally 2023 plánuje tým Mitsubishi Ralliart, který získává technickou podporu od Mitsubishi Motors, soutěžit s prototypem cross-country modelu zcela nového Tritonu (specifikace skupiny T1) ve snaze o dosažení druhého vítězství v řadě.

Hiroshi Masuoka, dvojnásobný mistr rallye Dakar v letech 2002 a 2003, zůstane ve funkci ředitele týmu a inženýři Mitsubishi Motors budou provádět předběžné testy a doprovázet tým, aby mu poskytli podporu na rally.

Mitsubishi Motors využívá odborné znalosti získané z rallye jako zpětnou vazbu při vývoji svých sériových vozů pro bezpečnou a pohodlnou jízdu za každého počasí a na jakémkoliv povrchu.

Triton je nejprodávanějším modelem Mitsubishi vyráběným v továrně Laemchabang v Thajsku a globálním strategickým vozem exportovaným do přibližně 150 zemí po celém světě. Po prvním úplném přepracování po přibližně devíti letech bude nový Triton již šestou generací středně velkého pickupu značky Mitsubishi a po
uvedení na trh v Thajsku ve fiskálním roce 2023 bude postupně uváděn také na trhy v regionu ASEAN, Oceánii a na dalších globálních trzích.

Zdroj: Mitsubishi, M Motors CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code