Mitsubishi Space Star dostalo nový kabát

Model Space Star jsme pro vás otestovali v loňském roce. Značka považuje model s 653 065 prodanými vozy ve více než 90 zemích celého světa (z toho 205 264 prodanými vozy v Evropě) za úspěšný. Na trhu je již šest let, takže bylo opravdu na čase představit novou generaci. A ten čas nastal nyní.

.

Nový Space Star (modelové provedení 2020) se představil 28. listopadu 2019 na automobilové výstavě v Bangkoku, evropská premiéra se následně uskutečnila v lednu 2020 na autosalonech v Bruselu a ve Vídni a nyní výrobce oznámil zahájení prodeje u nás.

.

Modernizace byla zaměřena na výraznější design a další zlepšení užitných vlastností tak, aby vůz uspokojil řidiče, hledající co nejlepší kombinaci velkého užitného prostoru, nízké spotřeby paliva a co nejpříznivějších provozních nákladů, současně ale odmítají konstrukční omezení tzv. „nízkonákladových“ vozů.

.

V rámci vývoje nového vozu řešil výrobce řadu protichůdných vlivů, například stále přísnější předpisy (hlavně bezpečnostní), způsobující nárůst hmotnosti vozů a nákladů na jeho výrobu, tlak na nízké marže, silná konkurence a potřeba potřeba moderních velkokapacitních výrobních závodů.

Výsledkem projektu, nazvaného „Global Small“ je zcela nová architektura malého vozu, dvě různá provedení (pětidveřový hatchback Space Star a čtyřdveřový sedan Attrage), nová řada motorů, stejně tak jako nový závod v Thajsku (třetí závod Mitsubishi v této zemi, k němuž mezitím přibyl další na Filipínách).

.

Nová generace modelu Space Star tak mimo jiné disponuje velkým prostorem v interiéru, novým multimediálním systémem SDA3, šesti airbagy a automatickou převodovkou INVECS-III, spolupracující s motory 1,0 a 1,2 MIVEC se spotřebou jen 4,5 litru.

Cena začíná na 224 850 Kč při poskytnutí 5 let záruky kvality

Zdroj: M Motors CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code