Na nákup i na závody. Toyota GR Yaris bude v lednu 2020

Toyota GR Yaris, zbrusu nový sportovní vůz inspirovaný světem rallye navržený pro silnice, se v lednu představí v mezinárodní premiéře na autosalonu v japonském Tokiu. Jde o druhý sportovní model GR po Toyotě GR Supra.

Toyota GR Yaris je druhý ryze sportovní model uváděný celosvětově společností TGR v návaznosti na loňský návrat legendární Toyoty GR Supra. Využívá vyspělé technologie, poznatky a zkušenosti Toyoty získané ve světovém rallye šampionátu (WRC), kde automobilka prostřednictvím svého týmu TOYOTA GAZOO Racing (TGR) získala titul mistra světa.

.

.

V roce 2017 se Toyota vrátila do světového rallye šampionátu FIA se svým vozem Yaris WorldRally Car (WRC), s nímž dokázala pětkrát zvítězit a v roce 2018 získat titul mistra světa v kategorii továrních týmů. V letošním roce pak následoval mistrovský titul v kategorii jezdců a navigátorů.

Dalších úspěchů v motorsportu dosáhla TGR ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží FIA se závodními vozy Toyota TS050 Hybrid, když v letech 2014 a 2018-19 získala mistrovský titul v kategorii továrních týmů a závodních jezdců. V obou žebříčcích šampionátu Toyota vede i během sezóny 2019-20.

V letošním roce dále TGR dokázala s Toyotou poprvé suverénně vyhrát proslulou Rallye Dakar, kde se šampionem stala Toyota Hilux pilotovaná katarským mistrem Nasserem al-Attiyahem.

 

Zdroj: Toyota Central Europe – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code