Nejen auta. Děti malovaly své sny

Pokud je k tomu vhodná příležitost, rádi se podělíme o zajímavosti, i když s automobily souvisí jen nepřímo. Jednou z takových příležitostí máme nyní, kdy Toyota vyhlásila výsledky dětské mezinárodní soutěže Dream Car Art Contest.

V letošním ročníku se dětí zeptala, jak si představují auto svých snů. Svoji představu měly nakreslit libovolnou technikou a přihlásit se tak do soutěže o hodnotné ceny. Zúčastnit se mohly děti ve třech věkových kategoriích do patnácti let.

Přihlásily se jak jednotlivci, tak i celé základní školy, které navíc soutěží o finanční příspěvek v celosvětovém finále. Vítězové celosvětového kola budou oznámeni později v letošním roce.

„Soutěží Dream Car Art Contest chceme děti podporovat v jejich představivosti, ale také v tom, aby se nebály snít a formulovat svá přání. Věříme, že se touto cestou mohou také naučit nevnímat auto jen jako dopravní prostředek, ale vidět ho i v kontextu vlivu na společnost nebo životní prostředí. Samy si tak mohou zkusit najít pozitivní přínos, jaký mohou automobily přinášet,“ popisuje Martin Peleška, ředitel českého zastoupení automobilky Toyota.

Národní kolo soutěže odstartovalo 3. ledna, do uzávěrky přihlášek 28. února dorazilo do české Toyoty rekordních více než 800 obrázků. Devět vítězných obrázků, tedy tři nejlepší z každé věkové kategorie, se nyní utkají o celkové mezinárodní vítězství. Obrázky byly zaslány do Japonska, kde je bude hodnotit mezinárodní porota.

Devět národních vítězů bude odměněno skateboardy, stavebnicemi Lego nebo elektronikou. „Děkujeme rodičům i školám, že ve svých dětech hledají kreativitu a dávají jim prostor svoji fantazii projevit,“ dodává Martin Peleška.

Pořadí českých soutěžících v jednotlivých kategoriích:

Kategorie 0-7 let:

1. místo: Lucie Mauleová, 6 let

VESMÍRNÉ AUTO SNŮ

Moje auto snů umí jezdit ve vesmíru. Pohání ho energie vesmíru, hvězd a mléčné dráhy. Na jedné straně ji vcucává a na druhé straně vypouští. Lidé a mimozemšťané jsou přátelé a jezdí spolu na výlety. Auto má na střeše kukaně, kde jsou pokoje jako v hotelu.

——-

2. místo: Aneta Majerovičová, 7 let

AQUATOYOTA

Auto jezdí pod vodou, vypadá jako ryba.

——-

3. místo: Alžběta Přikrylová, 7 let

PSAUTOMOBIL

Vzadu na běhacích pásech běhají psi, tím roztáčí hřídel, která je napojena na kola. Zároveň tím vyrábí elektřinu, která zajišťuje svícení světel. Kdyby už pejsci nemohli, je zde ještě pomocný motor na solární panely. Dole na podvozku je nádrž s vodou do ostřikovačů.

Kategorie 8-11 let:

1. místo: Dominika Čalkovská, 9 let

CUKR KÁRA

Auto je vyrobené z cukrovinek, a to znamená, že nikdy nebudete mít hlad.

——-

2. místo: Dominika Malá, 10 let

ČIČI BUS

Je to autobus, který jezdí po kočičích městech a na zastávkách nabírá spoustu kočiček, kocourků i koťátek. Pasažérů je hodně, protože kdo by se nechtěl projet v tak velkém a luxusním autobusu.

——-

3. místo: Matyas Révay

ŽRALOK

Speciální vlastnosti umožňují jízdu po vodě a případnou transformaci na ponorku.

Kategorie 12-15 let:

1. místo: Dina Holešovská, 15 let

FRUIT CAR

Fruit car může mít tvar jakéhokoliv ovoce. Je plně ekologické – jezdí na vzduch. Člověk v něm nemusí být připoután a sedí na speciálním vaku, který se přizpůsobí tělu tvarem.

——-

2. místo: Dominik Kolár, 15 let

LEVIATAN

Remake legendárního auta Toyota AE 86 Trueno jakožto 100. výročí anime Inicial-D. Auto bylo předěláno pro nové silniční parametry (elektromagnety, aby levitovalo).

——-

3. místo: Jakub Lieser, 14 let

MODERN TOYOTA SUPRA

Auto je velice podobné např. Toyota Supra mk4. S moderními rysy a vzhledem.

Zdroj: Toyota

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code