Nejen auta. K luxusnímu vozu patří luxusní výbava

Jistě to znáte. Jedete na výlet, na kterém plánujete navštívit pěkná místa, kde je možné udělat si příjemný piknik. A na pořádný piknik je potřeba spoustu věcí, od stolního vybavení, až po vybrané dobroty. To vše je samozřejmě potřeba nějak bezpečně přepravit a mnozí z nás si proto pořídili své piknikové koše.

Majitelům vozů značky DS by u modelů DS 4 a DS 7 starost se sháněním části piknikové výbavy mohla odpadnout. Společnost DS Automobiles společně se společností La Malle Bernard a michelinským šéfkuchařem Julienem Dumasem pro ně vytvořili exkluzivní edici kuchařského kufru.

Kuchařský kufr DS Automobiles je vyroben z vysoce kvalitních materiálů s kůží nappa na vnější straně – v odstínu Šedá Perle shodném s odstínem kolekce ESPRIT DE VOYAGE – a Alcantarou® na vnitřní straně, která pokrývá panely vyrobené z dřevěných topolových sudů. Kufr je opatřen plasticky vyvedeným podpisem ESPRIT DE VOYAGE.

Také detaily nesou podpis ze studnice savoir-faire značky – rukojeti s gilošovaným dekorem s motivem Clous de Paris, spony jako poniklované šperky a ručně šité kožené řemínky rukojetí. Každý kufr ručně navrhli mistři firmy La Malle Bernard specializující se na výrobu zavazadel a vyžádal si několik desítek hodin práce.

Ukazuje to nejlepší z know-how výroby luxusního koženého zboží v ultra limitované edici deseti kusů, které budou brzy k dispozici v lifestylovém butiku DS Automobiles. Každý kufr může být personalizován tak, aby odpovídal modelu zákazníka, a může být označen jeho iniciálami. Kuchařský kufr doprovází uvedení kolekce ESPRIT DE VOYAGE.

Kuchařský kufr obsahuje:

  • Tři zkumavky
  • Láhev s olivovým olejem
  • Dvě velké sklenice s uzávěrem
  • Šest menších sklenic s uzávěrem
  • Krájecí prkénko z ořechového dřeva
  • Krájecí nůž od nožíře Patricka Bonneta
  • Nabíračka na med
  • Vývrtka
  • Zápisník a pero

„Když jsem kufr navrhoval, měl jsem na paměti různé ingredience a cesty k mým dodavatelům. Použil jsem láhev na olej a naplnil ji olejem z pražených vlašských ořechů z pohoří Massif central, sklenice jsem využil na sušené a uzené pstruhy a kaviár z mořských řas, zkumavky na semena tromínu, sušené mořské řasy a čerstvé bylinky. Ve sklenicích jsem přivezl tatarák z mořských řas, sušeného pstruha, sušené hřebenatky a jablečný ocet z pařížského regionu a Bretaně, zejména od Jean-Marie a Valérie Pédronových“ říká Julien Dumas, gastronomický ambasador společnosti DS Automobiles

Kuchařský kufr DS Automobiles vyrábí firma La Malle Bernard, nejstarší stále fungující výrobce dřevěných krabic a kufrů ve Francii, která je nositelem francouzského označení Entreprise du Patrimoine Vivant pro podniky, jež jsou součástí francouzského živého dědictví. Majitelé Jules Bernard a Caroline Simon pracovali v dílně založené v Paříži v roce 1846 pro tehdejší největší obchodní dům Grands Magasins du Louvre.

Na počátku 20. století se společnost La Malle Bernard proslavila svými černě potaženými kufry, určenými k přepravě a prezentaci zboží všech tvarů a velikostí. Ve 30. letech 20. století se firma La Malle Bernard specializovala na výrobu automobilových kufrů určených na střechu nebo do zadní části vozu. Tyto kufry byly vyráběny na míru a byly potaženy plátnem, které mělo stejnou barvu karoserie. Dovnitř se obvykle vešla dvě zavazadla. Toto uspořádání umožňovalo cestujícím nechat kufr pevně spojený se zadní částí vozu a jednoduše si vzít obě ochráněná zavazadla s sebou. Tradiční rodinný podnik La Malle Bernard má dodnes butik v Paříži a jeho dílny se nacházejí v Normandii.

Tato velmi limitovaná edice kuchařského kufru DS Automobiles bude brzy k dispozici v lifestylovém butiku DS Automobiles pro všechny gurmety za cenu 4 000 eur. Každý kufr může být personalizován tak, aby odpovídal modelu zákazníka, a může být označen jeho iniciály.

 

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code