Citroen zjednodušuje nabídku

Dosavadní ceníky Citroenu nabízely pět výbavových stupňů – Live, Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack. Kromě toho bylo možné vybírat z příplatkové výbavy. To je samozřejmě hodně výrobně a logisticky náročná záležitost. Ale časy, kdy si mohl zákazník Fordu koupit model T v jakékoli barvě, pokud to byla černá, jsou už pryč a nějakou paletu možností na výběr je potřeba zachovat.

Nyní tak bude Citroen nabízet výbavové stupně tři – YOU, PLUS a MAX. Výsledkem je stručnější nabídka, která zákazníkům usnadní orientaci v nabídce a možnostech příplatkové výbavy.

Každý model tedy bude mít 3 výbavové stupně, z nichž každý bude moci nabídnout maximálně 5 balíčků příplatkové výbavy. Tato změna vstupuje v platnost 1. září.

Snahou Citroënu je snížit náklady a zkrátit dodací lhůty. Pozitivním přínosem zjednodušení na základě zúžení nabídky tak mohou být konkurenceschopné ceny a zkrácení času od objednávky do dodání.

.

Například u modelů C4 a C4 X nabízí první stupeň výbavy YOU standardní výbavu. Jsou to tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy, dobrá úroveň konektivity s 10″ dotykovým displejem kombinovaným s bezdrátovou replikací displeje telefonu. Dále i tolik očekávané asistenční systémy řízení, jako jsou zadní parkovací senzory.

Úroveň výbavy PLUS je rozšířena o sedadla Citroën Advanced Confort, zpětnou parkovací kameru a 18″ hliníková kola.

Úroveň výbavy MAX pak přidává hands-free přístup a startování, on-line navigační systém, head-up displej a adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go. Nezapomnělo se ani na styl – zadní okna jsou tmavě zabarvená a 18″ kola mají diamantový výbrus.

Nabídku doplňuje střídmá politika balíčků příplatkové výbavy. Těch je v každé verzi až pět, přičemž barvu karoserie lze volit nezávisle na verzích a balíčcích výbavy. Systém balíčků byl přijat na základě analýzy objednávek a zpětné vazby z praxe, aby zákazníci nemuseli hledat a následně vybírat z mnoha možností výbavy ty, které nejlépe vyhovují jejich profilu.

U modelů C4 a C4 X je k dispozici balíček pro milovníky technických novinek. Obsahuje bezdrátové nabíjení, systém Vision 360° pro parkovací manévry a asistent Highway Driver Assist pro autonomní řízení 2. úrovně. Dále je k dispozici balíček s funkcemi pro zákazníky žijící v oblastech s chladnou zimou, včetně vyhřívaných sedadel a volantu.

Současně budou i nadále nabízeny limitované edice, které občas oživí nabídku. V blízké budoucnosti to bude například nová kolekce Ë-SERIES.

Zjednodušení nabídky je také možností jak umožnit zákazníkům vybrat si vše požadované i  prostřednictvím webových stránek. Ty jsou prvním médiem, které dnes většinou zákazníci používají k získání informací o novém modelu. Do budoucna se tím otevírá možnost on-line prodeje bez nutnosti návštěvy autosalonu.

Zdroj: Citroen, C Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code