Nejen auta. Tým Citroen jezdí i na dvou kolech

Citroen jak značka automobilů je něco, co je zcela zbytečné představovat. Něco jiného je Citroen jako cyklistický tým. Není to žádná novinka, za sebou má řadu úspěchů z nejrůznějších soutěží a další plánuje pod značkou AG2R CITROËN přidat v letošním roce.

Bruno Angles, generální ředitel AG2R LA MONDIALE k plánům týmu v letošním roce řekl: „Jsme na tým AG2R CITROËN velmi hrdí a věříme, že nám v roce 2023 přinese skvělá vítězství a budeme v první desítce žebříčku World Tour! Také letošní sezóna bude ve znamení mládí, neboť se v ní představí dvanáct jezdců mladších 25 let, včetně tří nováčků z tréninkového centra, které vychovalo řadu talentů. Jsem si jistý, že přinesou spoustu nadšení, síly a odvahy. Budeme jim vždy stát za zády a podporovat je v každé fázi. Společně jsme silnější a nevzdáme to!“

Své si k výsledkům loňské sezony a plánům do té letošní řekl i Vincent Lavenu, hlavní manažer týmu AG2R CITROËN TEAM : „Nedávno skončila sezóna 2022, která byla zvláštní tím, že náš tým často provázela smůla: několik druhých míst, řada pádů jezdců a epidemie Covid-19. Nikdy jsme se však nevzdali. Díky hodnotám bojovnosti, které jsou našemu týmu blízké, jsme dosáhli velkých úspěchů, jako je etapové vítězství na Tour de France a vítězství v Grand Prix Cycliste de Québec.

V roce 2023 máme v plánu zajet velmi dobrou Tour de France s cílem vyhrát etapu a být na dobrém místě v celkové klasifikaci. Důležité bude také zaměřit se na počet vítězství, doufáme, že jich dosáhneme 15 až 20. Chceme skončit v první desítce týmů na světě a třeba i vyhrát jeden z Monumentů. Sníme o tom o to víc, že jsme v posledních letech byli několikrát velmi blízko.“

V letošním roce tým v závodním pelotonu zastupuje 29 jezdců z 8 zemí. Přestože u nás mrazy dosahují hodnot, že představa závodění na kolech u nás nikoho asi ani nenapadne, na jihu Evropy je situace jiná. Italský člen týmu Andrey Vendrame obsadil ve Španělsku v nedělním závodě Clàssica Comunitat Valenciana, který vyhrál Belgičan Arnaud de Lie, páté místo. Clément Venturinipak obsadil týden po zisku francouzského titulu 16. místo ve Světovém poháru UCI ve španělském Benidormu.

Zdroj: Citroen, C Automobil Import