Novinka od Hyundai – modernizovaná i20

Hyundai představil facelift všech tří karosářských verzí modelové řady i20 – pětidveřového i20, třídveřového Coupe a crossoveru Active. Ten zahrnuje jak designové, tak technické změny a vylepšení.

.

Příď pětidveřové verze má nyní nově navržený přední nárazník včetně kaskádovité masky chladiče. Záď pětidveřového modelu i20 a verze Active obdržela rovněž nově tvarovaný nárazník a zadní sdružené svítilny, které vozu dodávají dynamičtější vzhled. Zadní výklopné víko bylo přepracováno a nyní nese registrační značku. Hyundai vytvořil nový vzhled pětidveřové verze i20 také rozšířením nabídky o nová 15“ a 16“ kola z lehké slitiny.

Pětidveřový i20 je k dispozici s panoramatickým střešním oknem a lze jej objednávat s dvoubarevným lakováním, se střechou v odstínu černá Phantom. Paleta laků karoserie zahrnuje deset osobitých odstínů. Novými barvami pro modelovou řadu i20 jsou červená Tomato, modrá Champion a břidlicová Clean. Ty doplňují stávající barvy červená Passion, modrá AquaSparkling, hnědá Cashmere, stříbrná Sleek, šedá Stardust, bílá Polar a černá Phantom.

Také pro interiér mají zákazníci na výběr širokou paletu barev, jež umocňuje mladistvý vzhled nové interpretace modelu i20. Interiér Blue má modré ozdobné obložení, procházející v celé šířce přístrojové desky a kolem vnitřních klik dveří. Varianty interiérů Red Point a Blue Point s červenými nebo modrými ozdobnými prvky umožňují zákazníkům vytvořit si ještě osobitější vzhled vnitřního prostoru vozu. Alternativně je i20 i nadále nabízen v sofistikovaných odstínech Black (černá) a Greyish Blue (šedomodrá).

Nový i20 nabízí nejlepší bezpečnostní výbavu, včetně systémů aktivní bezpečnosti, které představujeme v souhrnu ZDE.

Modernizovaná modelová řada Hyundai i20 nabízí různé nové, vyspělé systémy a funkce z oblasti konektivity, umožňující dokonalé propojení s chytrým telefonem řidiče. Výsledkem je ještě vyšší úroveň komfortu při cestování. Zákazníci mají pro všechny verze modelové řady i20 na výběr čtyři různé audiosystémy. Kromě audiosystému s 3,8“ displejem nabízí Hyundai nyní nový 5“ monochromatický displej.

Nový audiosystém Display Audio se 7“ displejem poskytuje snadnou konektivitu. Zákazníci si mohou lehce přenést funkce a aplikace svého chytrého telefonu na displej pomocí systémů Apple CarPlay a Android Auto. Cestující mohou díky tomu využívat navigační systém svého chytrého telefonu, aniž by potřebovali vestavěnou navigaci. Na přání se nyní pro i20 dodává informační a zábavní systém se sedmipalcovým displejem, který integruje veškeré navigační a multimediální funkce i konektivitu a podporuje systémy Apple CarPlay a Android Auto, jakož i služby LIVEServices.

Řadu tří různých zážehových motorů doplňuje novou sedmistupňovou převodovkou 7DCT.

Motor Kappa 1.0 T-GDI, dodávaný pro kompletní modelovou řadu i20, se dodává ve dvou výkonových variantách: varianta o výkonu 74 kW/100 k se pojí s pětistupňovou mechanickou převodovkou, zatímco výkonnější verze o výkonu 88 kW/120 k přenáší svou hnací sílu prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky.

Alternativně lze oba motory kombinovat se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, kterou Hyundai dodává pro modelovou řadu i20 poprvé. Motor Kappa 1,2 litru, nabízený pro pětidveřový i20 a třídveřové Coupe, je rovněž k dispozici ve dvou výkonových verzích – 55 kW/75 k nebo 62 kW/84 k – v obou případech však s pětistupňovou mechanickou převodovkou.

Hyundai i20 Active lze objednávat s motorem Kappa 1,4 litru o výkonu 74 kW/100 k. Tato jednotka je kombinována s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Kompletní řada motorů pro i20 splňuje emisní normu Euro 6d temp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code