Opel Corsa se drží na špici zájmu

Opel Corsa je model, který v roce 2022 oslavil již 40 let od své premiéry. Od roku 1982 se po celém světě prodalo více než 14,5 milionu vozů Opel/Vauxhall Corsa a stále se drží mezi nejoblíbenějšími vozy ve své kategorii. Ke svému výročí dostal již sedmou generaci, o které jsme psali loni. V loňském roce pak celkový počet nových registrací Corsy dosáhl téměř 54 000, což představuje nárůst zhruba o 7 procent v porovnání s rokem 2022.

Corsa tak úspěšně obhájila titul nejoblíbenějšího malého vozu na německém trhu, když se podle oficiálních údajů zveřejněných Spolkovým úřadem pro motorovou dopravu (KBA) stala v roce 2023 už potřetí za sebou nejprodávanějším vozem v segmentu B.  Kromě prvního místa ve svém segmentu adosáhly její registrace nejvyšší úrovně od roku 2016.

Ve Velké Británii, kde se modely Opel prodávají pod značkou Vauxhall, se Corsa podle údajů o registracích nových automobilů za rok 2023, zveřejněných Asociací výrobců a prodejců automobilů (SMMT), se stala už potřetí v řadě nejprodávanějším vozem třídy supermini. Se 40 816 prodanými kusy se Corsa v roce 2023 stala nejenom nejoblíbenějším vozem kategorie supermini na britském trhu, ale byla i celkově třetím nejprodávanějším vozem v zemi.

Přitom v samotné třídě supermini nechal Vauxhall Corsa druhého konkurenta v pořadí daleko za sebou – náskok Corsy před druhým modelem v pořadí činil více než 55 %.

Již zmíněná loňská novinka je vybavená aktuálně charakteristickou tváří značky Opel Vizor, novým designem kokpitu, novými Intelli-Lux LED Matrix Light světlomety a mnoha dalšími špičkovými technologiemi. V anketě čtenářů magazínu „auto motor und sport“ byla Corsa oceněna za „Nejlepší nový design roku 2023“ v kategorii „Malé vozy“.

V průběhu tohoto roku avizuje automobilka novou generaci dalších můdelů. Půjde o nástupce populárního modelu Crossland a zcela nový Grandland.

 

Zdroj: Opel, O Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code