Opel dnes zahájil výrobu modelu Astra nové generace

Nový model Astra, který byl kompletně vyvinut a zkonstruován v mateřském závodě Opelu v Rüsselsheimu, dnes začal sjíždět z výrobní linky.

Novinka Opelu je na první pohled rozpoznatelná díky aktuálnímu stylu Opel Vizor s jednoduchým čistým stylingem se sportovním nádechem. Do své kompaktní třídy přináší technologie a asistenční systémy, které jinak zákazníci znají jen z vozů vyšších segmentů. Příkladem jsou moderní neoslňující světlomety Intelli-Lux LED Pixel, které se už představily ve vlajkové lodi Insignia a v SUV Grandland. Se 168 LED elementy představují tyto světlomety špičku v kompaktní i střední třídě.

V interiéru nové generace Astry zaujme plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Zcela nové HMI rozhraní vyniká moderní grafikou a uživateli nabízí ovládání prostřednictvím velkého dotykového displeje. Důležitá nastavení, jako je např. teplota v interiéru, lze však naštěstí stále provádět pomocí několika výrazných mechanických ovladačů a přepínačů.

Pro moderní Opely je příznačný zájmem nejenom o komfort, ale i pohodlné sezení. Přední sedadla nové Astry, vyvinutá přímo automobilkou, mají ergonomický certifikát AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), takže neunaví ani při dlouhých jízdách. Řidič má při ovládání vozu k dispozici i řadu moderních asistenčních systémů, jako je např. head-up displej nebo kamera Intelli-Vision s úhlem záběru 360 stupňů.

Na českém trhu se první pětidveřové hatchbacky Astra objeví už v květnu. Přesnou specifikaci výrobce dosud nezveřejnil. K dispozici ale budou se spalovacími motory a pro zájemce, kterým to dává smysl, také jako plug-in hybrid. V příštím roce vyjede i jako elektromobil Astra-e.

O Opelu

Značku založil Adam Opel v německém Rüsselsheimu v roce 1862 a už v roce 1899 začala společnost vyrábět automobily. Opel je součástí skupiny Stellantis NV, která vznikla v lednu 2021 propojením koncernů Groupe PSA a FCA Group.  Opel (a jeho anglická sesterská značka Vauxhall) je zastoupený na trzích více než 60 zemí světa.

Zdroj: OPEL CZ, O Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code