V soutěži krásy zvítězil model DS4

Cenu Nejkrásnější auto roku a několik dalších cen vyhlašuje každoročně od roku 2006 Mezinárodní automobilový festival.

Letos ji pro značku DS získal model 4. Výrobce model charakterizuje jako ztělesnění nové generace vozů DS Automobiles. Popisuje ho jako elegantní a současně technologicky vyspělý vůz, který kombinuje charismatický design exteriéru s čistotou a elegancí designu interiéru, a který se vyznačuje mnoha ručně vyrobenými prvky.

„Toto ocenění pro nejkrásnější auto roku je odměnou pro všechny, kdo se podíleli na vzniku modelu DS 4, a to zdaleka nejen v týmech DS Design Studio Paris. Než jsme vůbec nakreslili první tah tužkou, pracovali jsme dva roky s našimi inženýry na tvarování technické platformy. Jakmile jsme začali tvořit, měli jsme při vymýšlení nového konceptu mimořádný manévrovací prostor. Silueta, inspirovaná koncepčním vozem DS Aero Sport Lounge, který získal ocenění na loňském Mezinárodním automobilovém festivalu,  je v segmentu jedinečná a nabízí dosud nevídané proporce. Linie je atletická, velmi propracovaná, vůz je kompaktní a sedí na obrovských kolech. Je jak aerodynamický a výkonný, tak charismatický”, říká Thierry Metroz, šéfdesignér DS Automobiles.

Porotu Mezinárodního automobilového festivalu tvoří Jean-Michel Wilmotte (předseda poroty, architekt), Anne Asensio (Vice- místopředsedkyně poroty, viceprezidentka společnosti Dassault Systems odpovědná za design), Hermidas Atabeyki (ředitel společnosti D3 studio), Paul Belmondo (bývalý automobilový závodník, televizní poradce), Cyrille Duval (ředitel společnosti), Laurent Gardinier (majitel Maisons Taillevent), Etienne Gernelle (ředitel vydavatelství a předseda představenstva a generální ředitel společnosti Point), Olivier Josse (ředitel společnosti Alcyone Relations Publiques), Jacques Nicolet (předseda představenstva společnosti Everspeed), Patrick Pruniaux (předseda představenstva společnosti Girard-Perregaux), Isabelle Schlumberger (generální ředitelka pro obchod, marketing a rozvoj společnosti JCDecaux) a Ari Vatanen (bývalý jezdec rallye a bývalý poslanec Evropského parlamentu).

Letošní cena Mezinárodního automobilového festivalu není pro DS Automobiles první. Kompletní přehled získaných ocenění je delší:

2022 : Nejkrásnější auto roku – DS 4
2021 : Hlavní cena za nejkrásnější koncepční vůz roku – DS Aero Sport Lounge
2020: Hlavní cena za reklamní film – DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300
2019: Finalista soutěže Nejkrásnější auto roku – DS 3 Crossback
2019: Hlavní cena Festivalu – Jean-Éric Vergne
2018: Hlavní cena za nejkrásnější interiér – DS 7 Crossback
2017: Hlavní cena Créativ’Expérience – ONLY YOU
2015: Zvláštní cena porot – DS Divine

Více o festivalu se dozvíte na stránkách Festival Automobile International

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code