Opel Frontera se představil. K nám přijede po prázdninách

O tom, že se na silnice chystá návrat modelu Opel Frontera, jsme již v minulosti referovali. Tento okamžik nastal včera, kdy v Istanbulu prezentoval šéf Opelu Florian Huettl poprvé novou Frontera veřejnosti.

Novinka je podle slov výrobce koncipována jako prostorné a komfortní SUV pro rodiny i aktivní osobnosti.Šéfa automobilky Opel Floriana Huettla doprovodili Mark Adams, viceprezident odpovědný za design a Tobias A. Gubitz, senior vicepresident odpovědný za produkt a ceny.

„Letos slavíme 125 let od okamžiku, kdy Opel vyrobil první automobil,“ říká Florian Huettl, šéf automobilky Opel. „Po celých těch 125 let se Opel snaží posouvat laťku inovací a vyspělých technologií, které nabízí zákazníkům za dostupné ceny. Nejsilnějšími stránkami našeho nového SUV jsou flexibilita, prostornost a fokus na elektromobilitu.“

Mnoho praktických vychytávek

Jako první sériový model německé automobilky nese nová Frontera ve středu čelní masky Opel Vizor nedávno představené nové logo značky. Výrazné podběhy a prahy kol a originální C-sloupek karoserie podtrhují robustní charakter vozu.

V interiéru využije řidič kokpit s nově navrženým volantem a dvěma 10“ širokoúhlými obrazovkami. Frontera také standardně nabízí mnoho praktických funkcí, včetně inovativní dokovací stanice pro mobilní telefony.

Řidič a jeho spolujezdec vpředu mohou (na přání) získat zcela nová patentovaná sedadla Intelli-Seat se speciálním čalouněním, které snižuje tlak na kostrč. Zavazadlový prostor nabízí v základním uspořádání více než 450 litrů prostoru, po sklopení zadních sedadel se tento prostor zvětší až na 1600 litrů. A kdo chce třeba strávit noc venku pod hvězdami, může si objednat novou Fronteru se střešními ližinami a střešním stanem se žebříkem speciálně navrženým pro SUV model – střecha Frontery unese až 240 kilogramů.

Během prezentace nové Frontery zazněla i informace o tom, že nastupující SUV bude nejenom tradičně pětimístné, ale vyjedou i sedmimístné verze.

Dva pohonné systémy, dva stupně výbavy

Novinka německé automobilky bude dostupná ve dvou výbavových stupních: Frontera a Frontera GS. Už základní verze bude mít velmi bohatou vybavenu, verze GS potom dostane např. multimediální infotainment s 10“ barevným dotykovým displejem a navigací nebo zadní kamera.

Nová Frontera bude k dispozici buď jako hybrid se 48-voltovou technologií, nebo s plně elektrickým pohonem.

Za základní cenu cca 24 000 EUR získá zákazník Fronteru Hybrid s benzinovým turbomotorem o objemu 1,2 l o výkonu 74 kW/100 k, který byl vyvinut speciálně pro hybridní pohon. Motor funguje v kombinaci s elektromotorem o výkonu 21 kW/28 k a elektrifikovanou šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Spotřeba paliva a emise CO2 této verze jsou výrazně nižší než u porovnatelného vozu s konvenčním pohonem. Frontera Hybrid bude k dispozici také s motorem 1.2 Turbo o výkonu 100 kW/136 k.

Zákazníci, kteří chtějí cestovat lokálně bez emisí mohou zvolit bateriovou Fronteru Electric. Cena této verze, která dle WLTP ujede na jedno nabízí více než 300 km, začíná na cca 29 000 EUR. Kromě toho Opel ale nabídne i BEV verzi s dojezdem cca 400 km!

České ceny budou zveřejněny v září, kdy se očekává příchod nové Frontery na český trh.

 

Zdroj: Opel, O Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code