Otec Malého prince dal jméno nové kolekci modelů značky DS

Představovat autora knihy Malý princ určitě není nutné, ale přesto si ho pár větami na úvod připomeneme. Humanista, vypravěč, letec, vědec a umělec… Antoine de Saint Exupéry se stal v mnoha směrech legendou. Od poloviny 20. století ztělesňoval prostřednictvím své literární tvorby a leteckých výkonů ducha dobrodružství, tvořivosti a soucítění.

Antoine de Saint Exupéry si od útlého mládí zamiloval oblohu a její souhvězdí. Toto rané okouzlení letectvím ho přivedlo do řad francouzského letectva během vřavy první světové války, čímž se podnítila jeho vášeň pro létání.

Antoine de Saint-Exupéry dále rozvíjel svou leteckou kariéru jako pilot u různých leteckých společností. Jeho sólové putování, při nichž během nočních letů přelétával rozlehlé saharské pouště, byly zdrojem inspirace pro jeho literární tvorbu. Toulky vzduchem omámily jeho fantazijní duši a daly vzniknout mnoha jeho nádherným příběhům, jako je Kurýr na jih nebo Noční let.

Srdce celého světa si Antoine de Saint Exupéry získal vydáním Malého prince v roce 1943. Tento poetický příběh, opatřený jeho vlastními ilustracemi, vypráví příběh putování mladého prince ze vzdálené planety, který se setká s letcem uvízlým ve spalujících píscích pouště. Prostřednictvím dobrodružství Malého prince Antoine de Saint-Exupéry zkoumá univerzální témata, jako je láska, přátelství, osamocení a hledání smyslu života, a okouzlil tím miliony čtenářů po celém světě. Malý princ se stal nejpřekládanějším literárním dílem na světě.

Za druhé světové války se Antoine de Saint-Exupéry zapojil do francouzského odboje pod americkým velením a 31. července 1944 zahynul během letecké průzkumné mise, kdy se jeho letadlo potopilo u pobřeží Středozemního moře.

Přestože byl jeho osud tragicky krátký, odkaz Antoina de Saint Exupéryho žije dál v jeho nadčasovém díle. Jako spisovatel dokonale vystihl podstatu lidskosti a lidského údělu, zatímco jako letec ztělesňoval ducha dobrodružství a odvahy. Jeho životní filozofie, která vyzařuje ze stránek Malého prince, dodnes rezonuje u čtenářů ze všech společenských vrstev a neustále připomíná důležitost lásky, přátelství a nádhery světa kolem nás. Antoine de Saint Exupéry tak nepochybně zůstává nesmrtelným symbolem lidské touhy dotknout se hvězd.

Společnost DS Automobiles spojila své síly s organizací Saint Exupéry – d’Agay Estate, která zastupuje dědice a držitele práv Antoina de Saint Exupéryho, a společně navrhli kolekci Antoine de Saint Exupéry, která je výsledkem inspirace touto francouzskou legendou, jeho celosvětovou tvorbou a společnou vášní pro únik z reality.

Kolekce Antoine de Saint Exupéry jako připomínka 80. výročí úmrtí

Kolekce Antoine de Saint Exupéry nje k dispozici u modelů DS 3, DS 4 a DS 7. Každý model, inspirovaný jedním z děl Antoina de Saint Exupéryho, je k dispozici v novém speciálním odstínu „Vol de nuit“ (Noční let). Tento perleťový odstín tvoří pigmenty vytvářející jemné zlatavé odlesky jako hvězdná obloha za úsvitu.

Atmosféra v interiéru evokuje letce první poloviny dvacátého století, hřejivá hnědá kůže Criollo Nappa je příjemná na dotek a současně odolná a je vizitkou jedinečného know-how a ušlechtilých materiálů, které značka DS Automobiles ráda používá. Kůže je doplněna inovativní technikou výšivky na dekorativních prvcích palubní desky, která evokuje kondenzační stopy, jež letadla nechávají na obloze.

Exkluzivní podpis kolekce Antoine de Saint Exupéry doplňují různé vnitřní a vnější plakety a štítky na prazích dveří. Jsou na nich uvedeny citáty a kresby z děl Antoine de Saint Exupéryho a jeho podpis doplněný logem „speedform“. Jeho tvar evokuje trup letadla, vrtule uprostřed připomíná hvězdu, která by mohla sloužit jako vodítko pro letce a cestovatele obecně.

„Když pomyslíme na Antoina de Saint Exupéryho, vybaví se nám Malý princ. Všichni máme představu hvězdy. Nechali jsme se tím inspirovat a zakomponovali jsme ji do naší grafiky, do vnitřních i vnějších štítků. Zároveň jsme pracovali na interpretaci a začlenění kreseb Antoina de Saint Exupéryho, čímž se naše kolekce stala jedinečnou.“
Thierry Metroz, šéfdesignéer de DS Automobiles

U příležitosti uvedení této kolekce na trh a na památku výročí úmrtí Antoina de Saint Exupéryho bude prvním osmdesáti evropským zákazníkům nabídnut certifikát se jménem hvězdy.

DS 3 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: „Těm, kdo cestují, jsou hvězdy průvodci“, Malý princ

První model řady, vůz DS 3 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY, je inspirován knihou Malý princ, univerzálním humanistickým dílem, které se stalo nejpřekládanějším na světě.

Vůz DS 3 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY představuje pro všestranný komfort interiér OPERA v hnědé kůži Criollo se specifickými dekoracemi palubní desky a dveří. Saténová výšivka vytváří linie jako padající hvězdy a legendární perleťové prošívání je v odstínu Terre de Cassel (Van Dyckova hněď). Eleganci interiéru podtrhuje kůží potažený kryt airbagu.

Na prazích předních dveří je umístěn citát „Pour les uns qui voyagent, les étoiles sont des guides“ („Těm, kdo cestují, jsou hvězdy průvodci“) převzatý z knihy Malý princ a také kresba autora.

Zvenčí jsou verze ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY opatřeny elegantními štítky na předních dveřích a středovými kryty v barvě Vol de Nuit (Noční let) na 18palcových kolech NICE.

Nabídka výbavy zahrnuje hands-free přístup a startování, vyhřívaná sedadla a online navigaci se systémem DS IRIS SYSTEM a přístupem k chatbotu ChatGPT.

Model DS 3 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY, který je k dispozici s různými typy pohonů, je nabízen jako verze E-TENSE se 100% elektrickým motorem, dále ve verzi HYBRID, s benzinovým motorem PureTech 130 a s naftovým motorem BlueHDi 130.

K dispozici jsou tři odstíny karoserie kombinované s černou střechou: Vol de Nuit (Noční let), Cristal Pearl a Černá Perla Nera.

Ceny
DS 3 E-TENSE ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 290 000 Kč

DS 3 HYBRID ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 950 000 Kč

DS 3 PureTech 130 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 900 000 Kč

DS 3 BlueHDi 130 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 950 000 Kč

DS 4 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: „Hvězdy nám vyměřují skutečné vzdálenosti“, Kurýr na jih

Dobrodružný a dynamický model DS 4 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY přebírá citát z autorovy první vydané knihy Kurýr na jih. Symbolizuje odvahu, svobodu a věrnost muže ze světa leteckého poštovního kurýra.

Interiér OPERA v hnědém odstínu Criollo, obohacený o exkluzivní ozdobné prvky, ukazuje to nejlepší z know-how značky DS Automobiles. Na palubní desce je použitá kůže s dvojitým prošíváním Criollo a Terre de Cassel. Výšivka Terre de Cassel se opakuje na obložení dveří. Přední sedadla jsou vyhřívaná, odvětrávaná a vybavená masážní funkcí.

Stejně jako u ostatních modelů je i zde na palubní desce umístěn štítek „Antoine de Saint Exupéry“. Na prazích předních dveří se nachází citát „Les étoiles mesurent pour nous les vraies distances“ („Hvězdy nám vyměřují skutečné vzdálenosti“) a kresba letadla.

Devatenáctipalcová kola SEVILLA s diamantovým efektem mají nový střed v odstínu Vol de Nuit (Noční let).

DS 4 je k dispozici se všemi třemi variantami pohonu: plug-in hybrid E-TENSE 225, HYBRID a dieselový motor BlueHDi 130.

K dispozici jsou tři odstíny karoserie kombinované s černou střechou: specifický odstín Vol de Nuit (Noční let), dále Cristal Pearl a Černá Perla Nera.

Ceny
DS 4 E-TENSE 225 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 350 000 Kč

DS 4 HYBRID ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 100 000 Kč

DS 4 BlueHDi 130 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 100 000 Kč

DS 7 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: „Existuje cesta komunikace mezi námi a hvězdami“, Citadela

Model DS 7 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY se inspiroval knihou „Citadela, posmrtně vydanou sbírkou úvah o lidském údělu. Síla díla odpovídá síle modelu, jehož silueta evokuje pohodlí a bezpečí.

Pro maximální pohodlí svých cestujících nabízí vůz DS 7 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY zcela nový interiér OPERA v hnědém odstínu Criollo. Kůži Nappa doplňuje výšivka Tramontane a perlové prošívání Terre de Cassel. Na palubní desce je umístěn štítek „Antoine de Saint Exupéry“, na prazích předních dveří citát „Il est le chemin de l’échange entre les étoiles et nous“ („Existuje cesta komunikace mezi námi a hvězdami“) a kresba hvězd.

Eleganci vozu dodávají i další výšivky a loketní opěrka v odstínu Hnědá Criollo. Volant je celý potažen černou kůží Basalte, včetně krytu airbagu. Přední sedadla jsou vyhřívaná, odvětrávaná a vybavená masážní funkcí, výbavu doplňují akustická skla oken pro ještě větší komfort.

Zvenčí byl na dveře přidán nový štítek „Antoine de Saint Exupéry“, exkluzivitu této kolekce podtrhuje nový střed kol v odstínu Vol de Nuit (Noční let).

DS 7 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY je k dispozici s plug-in hybridními motory o výkonu 300 a 225 k a také s dieselovým motorem BlueHDi 130k.

K dispozici jsou čtyři odstíny karoserie: specifický odstín Vol de Nuit (Noční let), dále Cristal Pearl, Černá Perla Nera a Modrá Saphir.

Ceny
DS 7 E-TENSE 4×4 300 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 730 000 Kč

DS 7 E-TENSE 225 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 580 000 Kč

DS 7 BlueHDi 130 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY: 1 230 000 Kč

Všechny modely jsou pro zákazníky připraveny ode dnešního dne.

Zdroj: DS Automobiles, P Automobil Import

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code