Peugeot 508 přichází na český trh ve variantě SW

Devět měsíců po uvedení fastbacku Peugeot 508 přichází dnes na český trh i verze Peugeot 508 SW. Česká republika se tak zařadila do první desítky evropských zemí, které v období od 26. května do 1. září 2019 zahájí prodeje tohoto nového modelu.

Nový Peugeot 508 SW, který čerpá inspiraci ze světa vozů označovaných jako „shooting brakes“, vstupuje na silně zastoupený trh kombi segmentu D. Díky bezrámovým dveřím, převzatým od fastbacku, má nízkou a dynamickou siluetu a originální design. Úspěšně kombinuje eleganci s praktičností z hlediska prostornosti, objemu a přístupu do zavazadlového prostoru.

Vynikající konstrukce náprav nového Peugeotu 508 SW, která je pro značku typická, zajišťuje dokonalou stabilitu i kontrolu nad vozem.
Nový Peugeot 508 SW nabízí řidiči Peugeot i-Cockpit nejnovější generace a poskytuje tak celé posádce vozu vysoce technologické, moderní a elegantní prostředí. Výbava vozu zahrnuje celou řadu asistenčních systémů splňujících nejnovější požadavky normy EuroNCAP. V závislosti na
úrovni výbavy může nabídnout například systém nočního vidění (Night Vision) s infračervenou kamerou, který se v tomto segmentu objevuje poprvé, nebo adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go spojený se systémem udržování vozu v jízdním pruhu (Lane Positioning Assist), což představuje
novou etapu na cestě k autonomnímu řízení.

Nový Peugeot 508 SW přichází s novou generací dieselových motorů BlueHDi (všechny s technologií SCR) i benzínových PureTech. V případě benzínových motorů jde o dvě výkonové varianty 180 a 225 k, přičemž obě mají zdvihový objem 1,6 l a jsou spojeny výhradně s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8. V rámci dieselových motorů BlueHDi jsou k dispozici čtyři verze se zdvihovým objemem 1,5 l (výkon 130 k) nebo 2,0 l (výkon 160 nebo 180 k).
Všechny tyto motory jsou již homologovány podle normy „Euro6.d temp“, která zavádí požadavky normy Euro6.d platné od ledna 2020, zejména ty, které se týkají emisí oxidů dusíku. Hodnoty emisí CO 2 jsou „Best in Class“ a zohledňují nové technické požadavky postupu WLTP, jenž usiluje o harmonizaci homologované a reálné úrovně spotřeby vozů.

Od 7. června v některých zemích budou moci příznivci elektrického pohonu objednávat také nový Peugeot 508 hatchback nebo SW v benzínové hybridní verzi Plug-In 225 k.

Nový Peugeot 508 SW je v České republice k dispozici za cenu od 835 000 Kč, úroveň výbavy GT pak za cenu od 1 090 000 Kč.

Aktuální ceník je ke stažení ZDE, ceník provedení GT je ZDE

Galerie:
Peugeot 508 SW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code