Prodeje aut v minulém roce poklesly. Toyota ale prodala o 16% víc

Přestože v loňském roce došlo k celkovému poklesu prodejů automobilů,značka Toyota zaznamenala rekordní rok. Množství objednaných vozů loni vzrostlo o 16 procent na historicky nejvyšší počet 12 009 osobních a lehkých užitkových aut. V rámci registrací tak získala Toyota4 procenta trhu s 10827registrovanými vozy, což pro ni znamená celkové osmé místo. Prémiová značka Lexus zaznamenala nárůst registrovaných vozů o7,4 procent na 438 aut.

V minulém roce se výrazně projevil také rostoucí zájem o hybridní vozy. Podíl prodávaných hybridů značky Toyota stoupl o devět procentních bodů na 40 procent. U značky Lexus se již  stabilně prodává devět z deseti vozů s hybridním pohonem.

Toyota se dlouhodobě těší přízni soukromých zákazníků. V loňském roce si jich 4 313 registrovalo nový vůz, což znamenalo stabilní páté místo v segmentu soukromých klientů.

.

Výrazný posun zaznamenala značka Toyota v prodeji firemním zákazníkům. Je v této oblasti nejdynamičtěji rostoucí značkou v top deset a celkově do firemních flotil loni mířilo 6 470 registrovaných vozů, tedy téměř 60 procent všech prodaných vozů značky. To je nárůst o více než 20% a o téměř devět procentních bodů oproti předchozímu roku.

Do pozice nejprodávanějšího modelu se v minulém roce vyhoupla Corolla s celkovým počtem 2786 objednaných aut, následuje Yaris s 2022 vozy a třetí je nová generace RAV4, kterou si objednalo 1801 zákazníků. Nejprodávanějším Lexusem byl model RX, na který připadala téměř polovina nově objednaných vozů.

.

Mezi užitkovými vozy zaznamenal výrazný nárůst model Proace. Jeho prodej se meziročně zvýšil o téměř 80 procent na 1634 nových smluv, což představuje největší nárůst v této kategorii. V užitkových vozech bodoval také pick-up Hilux, který se s 544 registracemi stal jedničkou svého segmentu za rok 2019.

Kategorii užitkových vozů v letošním roce obohatí nová dodávka kompaktní třídy Proace CITY.Mezi další letošní důležité novinky patří nová generace oblíbeného modelu Yaris a jeho sportovní verze Yaris GR. Na trh přijde také plug-in verze modelu RAV4, Toyota Supra s novým 2litrovým motorem nebo sportovní kupé Lexus LC Convertible, tedy jeho verze se stahovací střechou.

Zdroj: Toyota CentralEurope – Czech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code